přidáním plynu auto chcípá-2,0 16V

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
scratcher
Příspěvky: 31
Registrován: ned 26. čer 2011 12:13:07
Kontaktovat uživatele:

přidáním plynu auto chcípá-2,0 16V

Příspěvek od scratcher »

zdravím,
co může způsobovat že při přidávání plynu auto chcípá?
cca před 3 měsíci se mi stalo to že po nastartování auto běželo a najednou rána a roztrhl se rezonátor sání. Vyndal sem ho slepil a bezelo to v pohode, az do vcera. Nastartuju po pridavani plynu auto zacina chcipat a najednou rana a opet rezonator praskly. Nevim jestli ma smysl se s tím dal zabyvat nebo auto proste odepsat.
diky
Xantia Activa 2.0i 16V 97kW, Klima
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: přidáním plynu auto chcípá

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

Střelba do sání je projevem chudé směsi, ta může být způsobená vadným palivovým čerpadlem, přicpaným filtrem nebo zaseklým regulátorem tlaku paliva. Škoda likvidovat auto kvůli prkotině.
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
scratcher
Příspěvky: 31
Registrován: ned 26. čer 2011 12:13:07
Kontaktovat uživatele:

Re: přidáním plynu auto chcípá

Příspěvek od scratcher »

Kdyz to strili do sani tak vim ze to dela i chuda smes, ale tohle nebylo nejaky pravidelny strileni. Blbe se to popisuje. Ale nastartoval sem motor bezel ale na volnobeh bylo slyset jakoby se zacinal pomalu vic a vic dusit (takze kdyz by bezel na volnobeh nejakou dobu tak by chcipnul sam) a kdyz sem pridal plyn tak se to zacalo dusit vic a potom to chciplo (vubec nesel do otacek). Kdyz sem nastartoval podruhy tak to bylo to samy a po tretim nastartovani a pridani plynu byla rana a jen sem videl jak je opet roztrhly ten plastovy rezonator sani. Takze ta rana nebylo prave strileni (motor bezel normalne potichu) ale to jak se tlakem roztrhl ten rezonator. Mozna je to blbost,ale prijde mi ze se mozna malo oteviraji vyfukovy ventily a v motoru to vytvori tlak kterej jde ven sanim kde je to asi lepsi cesta,ale fakt nevim (uz jednou se to stalo, ale potom to bylo zas OK). Nevim na co se zamerit.
Xantia Activa 2.0i 16V 97kW, Klima
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: přidáním plynu auto chcípá

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

Abys neměl odřenou vačku nebo přicpanej vejfuk, katalyzátor, odpoj motor od výfukové soustavy a dej si vatu do uší, potom to natoč a uvidíš :-D
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
Kingluky
Příspěvky: 3
Registrován: pon 27. čer 2011 9:27:13

Re: přidáním plynu auto chcípá-2,0 16V

Příspěvek od Kingluky »

Mám ten samý problém na 1,8 16V. Vyřešil jsi to nějak? Nikdo si s tím neví rady a už jsem vyměnil snad vše.
Citroen Xantia 1.8 16V, LPG Lovato + Škrťák
Odpovědět