výška předek - spodní rameno, přední

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Uživatelský avatar
Alethine
Příspěvky: 9
Registrován: ned 21. říj 2012 23:01:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlnící se předek

Příspěvek od Alethine »

milda67 píše:http://www.xantiaclub.cz/view.php?cisloclanku=2005041501 tady máš vše popsané


Dovolila bych si otázku, samozřejmě stejný problém -výměna silentbloků ramen, posléze čumák moc vysoko (potkávačkama v noci oslňuji všechny okolo) a vlní se předek... A k čánku seřízení výšky jsem se sice dobrala, ale nedočetla jsem se míry na X2 2.0HDi :( nevěděl by jste někdo?
Děkuji za rady
Xantuš 2.0 HDi, 1999, 11/99, 109PS
Láska má plechová
Derby-Senda
Příspěvky: 187
Registrován: ned 10. črc 2011 9:26:23
Bydliště: 239219013
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlnící se předek

Příspěvek od Derby-Senda »

Xantia Break 2.0HDi 80kw
Subaru Impreza GT 2.0T 155kw
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlnící se předek

Příspěvek od PaM »

Alethine píše:Dovolila bych si otázku, ale nedočetla jsem se míry na X2 2.0HDi :( nevěděl by jste někdo?
Děkuji za rady


Co kdyby si zvedla svoje oči od klávesnice a kukla o příspěvek vejš :idea:

PaM píše:
PaM píše: Když dáš auto do základní jízdní polohy, měly by jít poloosy vodorovně ke kolům , to je zhruba správná vejška.

:ugeek:


http://citroxa.rajce.idnes.cz/nastenka#silenbloky01.jpg

řeší se to taky tady viewtopic.php?f=1&t=506&hilit=t%C3%A1hlo
Obrázek
Zoro1
Příspěvky: 53
Registrován: úte 31. pro 2013 10:07:12

Re: výška předek - spodní rameno, přední

Příspěvek od Zoro1 »

Chci se zeptat je možné aby vyběhané, utrhlé silenbloky případně i unavené čepy dělali ono zvedání při zatočení? Poslední dobou jsem si toho všiml, že to dělá. Do nápravy jsem zatím nic nedělal a auto jinak na změnu výšky reaguje.
Budu si to měnit sám je něco na co dát bacha? Fotku o dopojení táhla jsem tu viděl takže to odpojím.
Pří výměně plánuju nové čepy řízení, čep co jde do ramene a oba silenbloky (na obou stranách) a ještě stabilizační tyčky. Potom geošku.
Xántia 1,9td, r.v.95, z Raichu
Foto: http://betaraybill.rajce.idnes.cz/Xantia#" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: výška předek - spodní rameno, přední

Příspěvek od PaM »

zvedání předku v plném rejdu je "vlastnost" té nápravy, pokud je to dobře seřízené, tak to dělá málo, ale dělá to ...

Silentbloky na nápravě se musí nalisovaT VE SPRÁVNÉ POPLOZE a taky tak utáhnout , tzn když ramena mají polohu jako při jízděm tj poloosy vodorovně. Jinaj se ti ty silentbloky za chvíli zase rozeserou, třeba i za půl roku ...
Obrázek
Zoro1
Příspěvky: 53
Registrován: úte 31. pro 2013 10:07:12

Re: výška předek - spodní rameno, přední

Příspěvek od Zoro1 »

Jo o tom utáhnutí jsem tu četl. Už jsi to tu psal že?
Mně se právě zdá, že se to ještě nedávno tak nezvedalo.
Xántia 1,9td, r.v.95, z Raichu
Foto: http://betaraybill.rajce.idnes.cz/Xantia#" onclick="window.open(this.href);return false;
Jirka86
Příspěvky: 2
Registrován: pon 02. čer 2014 15:19:14

Re: výška předek - spodní rameno, přední

Příspěvek od Jirka86 »

Borci potřeboval bych pomoct. Jak od sebe sundat čep a rameno na předku? Máte nějaký fígl? Měl jsem stahovák na čepy. Nepřežil. A to jsem to ani od sebe nedostal. Zlomil se. Otázkou je proč jestli byl tak nekvalitní nebo to chce něco většího.
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: výška předek - spodní rameno, přední

Příspěvek od PaM »

Jirka86 , Zoro1, Zoro, Beta Ray Bill, betaraybill, ZdeněkH, Rorschach .... jedná se o jednu a tu samou osobu a to

Zdeněk Homolka, tel: 702370590 , RZ auta 3B2 9532, zelená kombi X1 1,9td


Dluží mi 700,- za novou kouli, kterou jsem mu montoval přes velkou bolest s čerstvě zlomenými žebry.

Nekomunikuje, na mejly, sms a tel nereaguje ... je to šmejd, zmrd :!: nění nicky jak fusekle ...
Obrázek
Filipek863
Příspěvky: 2
Registrován: ned 14. pro 2014 21:01:40

výška předek - špatné jízdní vlastnosti

Příspěvek od Filipek863 »

Zdravím vás, bohužel mám problém s mou xantií, po g.o. Přední nápravy (výměna silentbloků ramen, tyček stabilizátoru a obou čepů + výměně lhm auto na silnici dost hopsá a tím pádem je téměř neovladatenlé, již jsem pročítal fórum a zjistil jsem že jsem asi nejspíš rozhodil výšku předku (je o dost výš) myslíte že je to tím nebo mi podali ruku "koule" jsem autotronik takže autům rozumím ale s tímto nemam mnoho zkušeností, na autě byla dělená g.o hydrauliky v roce 2008 a od té doby se s autem najelo pouze 30tis. Km a téměř 4 roky auto stálo. Výšku drž dobře, zadek spadne cca po 2 dnech a předek drží stále, myslíte že to může být tou výškou předku nebo spíše ty "koule"? o.O popř. Nevíte o někom kdo rozumí té hydropneumatice z královéhradeckého kraje a okolí?

Edit PaM : Nezakládej nové vlákno, když se to tu řeší na několika místech ... pročti si to tu celé ...
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: výška předek - špatné jízdní vlastnosti

Příspěvek od PaM »

Filipek863 píše: po g.o. Přední nápravy (výměna silentbloků ramen, tyček stabilizátoru a obou čepů + výměně lhm auto na silnici dost hopsá a tím pádem je téměř neovladatenlé, již jsem pročítal fórum a zjistil jsem že jsem asi nejspíš rozhodil výšku předku (je o dost výš)
no když sis to zkur*il, tak to srovnej jak má být a uvidíš ...

měl si udělat toto a nebyl by problém s výškou ... http://citroxa.rajce.idnes.cz/nastenka/ ... loky01.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Koule už by asi taky chtěly dofouknout ale ta výška je důležitá ... a co je to " GO hydrauliky " :?:
Obrázek
Odpovědět