výška předek - spodní rameno, přední

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
tokr
Příspěvky: 10
Registrován: pon 19. bře 2012 8:17:32

výška předek - spodní rameno, přední

Příspěvek od tokr »

Zdravím,

řeším takový problém: nechal jsem si v Citroënu narazit silentbloky ramen a když jsem to od nich dostal, tak mám pravý silentblok na levém rameni a naopak. Nicméně, když jsem se podíval na obrázek na Citroen servis webu, tak je to namontované správně. Když se ale podívám na autokely, kde prodávají celá ramena, tak podle jejich fotek je to opačně.

Přikládám odkaz s obrázky:

https://docs.google.com/folder/d/0B7cDd ... dPRVE/edit

Jak to máte vy? Co je správně. Děkuji za odpověď.
Xantia 1.9TD rv 1998 MOTOR DHX XUD9TE 07935
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Spodní rameno, přední

Příspěvek od PaM »

takhle je to správně : http://eshop.autobenex.cz/%2FFotoCache% ... 2F7170.JPG
https://lh6.googleusercontent.com/1mVdr ... p4_Sar_PgQ

na tom Citroenservice to mají blbě , dycky ta jedna dírová packa je dole a ta dvojdírová nahoře a směřuje dopředu.

Tady je z manuálu rameno nastavené v přípravku pro nalisování ve správné poloze a je tam vidět , že ta jednodíra je tak jak sem psal ...
http://citroxa.rajce.idnes.cz/nastenka#Beznzvu4.jpg
Obrázek
tokr
Příspěvky: 10
Registrován: pon 19. bře 2012 8:17:32

Re: Spodní rameno, přední

Příspěvek od tokr »

Tak jsem to předchvílí odvezl zpátky do Citroenu.

Si představ, že na to ani nemají stahovák a dumal, jak ten silentblok dostane dolů. A když ho nasazuje, tak to jenom sprostě naklepe kladívkem. Chtěl ať si na to počkám, ale potom co mi řekl, jsem neměl sílu se na to dívat.

Zas na hovno robota.
Xantia 1.9TD rv 1998 MOTOR DHX XUD9TE 07935
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Spodní rameno, přední

Příspěvek od PaM »

tokr píše:Tak jsem to předchvílí odvezl zpátky do Citroenu. A když ho nasazuje, tak to jenom sprostě naklepe kladívkem.


To by nebylo zas tak nejhorší, ale jak přesně nastaví tu polohu velkého silenbloku aby se ti nekroutil a neutrhl, když to dokázali dát klidně opačně :shock:

Předpokládám, že až si budš auto vyzvedávat, tak budeš mít předek o kus vejš než zadek ... tak si to zkontroluj a kdyžtak jim to omlať ... ať ti to dají tam kde to bylo tu vejšku. Ono se jim to totiž pravidelně všem stává při montáži těch silentbloků , že si pomůžou násilím ( torzka jim tam zavazí ) a pak se ohne táhlo ke korektoru od torzky a předek se pak vystavuje v základní poloze moc vysoko .

Stačí tak málo, aby byla vejška netknutá, naprosto stejná a nic se nemuselo zase seřizovat ... :idea:
http://citroxa.rajce.idnes.cz/nastenka#silenbloky01.jpg
Naposledy upravil(a) PaM dne stř 27. čer 2012 11:19:48, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
tokr
Příspěvky: 10
Registrován: pon 19. bře 2012 8:17:32

Re: Spodní rameno, přední

Příspěvek od tokr »

Auto si dělám doma, já jim tam donesl jen ramena na nasazení těch silentbloků.
Každopádně dík za rady.
Než jsem povolil torzku, tak jsem si naznačil vzájemnou pozici s táhlem. No snad to potom bude tak, jak jsi to dělal...
Xantia 1.9TD rv 1998 MOTOR DHX XUD9TE 07935
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Spodní rameno, přední

Příspěvek od PaM »

tokr píše:Auto si dělám doma, já jim tam donesl jen ramena na nasazení těch silentbloků.


To tě teda moc nechápu, nechat si to doprasit a ještě za peníze , sis to měl nasadit sám .... ;)
Obrázek
tokr
Příspěvky: 10
Registrován: pon 19. bře 2012 8:17:32

Re: Spodní rameno, přední

Příspěvek od tokr »

když jsem se o to pokoušel kdysi sám, tak jsem domrvil co se dalo. Já na hrubé násilí nemám ruce.
Xantia 1.9TD rv 1998 MOTOR DHX XUD9TE 07935
honza1
Příspěvky: 49
Registrován: ned 26. čer 2011 11:35:06

Re: Spodní rameno, přední

Příspěvek od honza1 »

když k tomu přistoupili takhle, tak bych se taky trochu bál toho, že zadní silentblok nebude ve správný poloze vůči rameni a tím pádem bude pořád jakoby předepnutej a dřív odejde.
2,0 HDi, Activa
buty
Příspěvky: 53
Registrován: pon 27. úno 2012 12:03:21
Kontaktovat uživatele:

Vlnící se předek

Příspěvek od buty »

Zdravím Vás všechny. Chlapy nechal na své X2 vyměnit všech šest silenbloků na ramenech, jeden kulový čep a ložisko. Teď při ostřejším rozjezdu se předek chvilinku zavlní a pak dobrý. Nevíte někdo co by to mohlo být??Nikde nic neťuká, neklepe vše se zdá být OK.
Xantia 2.1 Td, 80 kw, rv. 1998
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlnící se předek

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

mohou to být špatně utažené šrouby nebo špatná geometrie. Pokud někdo dělal geometrii na unavenou nápravu, tak po výměně máš geometrii jinde. Kontrolně si obyč. metrem změř vzdálenost na předku předního kola od drážky na odvod vody k druhému kolu a téže drážce, pak to samé na zadní straně kola, těsně v rovině nápravnice. NEBO JEĎ NĚKAM KDE TO DĚLAJÍ JAKO ZAKÁZKY.
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
Odpovědět