Zadní brzdy

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Zelych
Příspěvky: 22
Registrován: ned 26. čer 2011 10:48:19
Bydliště: 204484841
Kontaktovat uživatele:

Zavzdusnování zadních brzd

Příspěvek od Zelych »

Zdravím, po chybě že jsem si nechal vyměnit posilovač řízení tady u jednoho mamlase, který mi to nejdřív špatně odvzdušnil, byl asi tak 2 měsíce klid, ale teď se mi zdá, že mi opět nebrzdí zadek.
Není možné, ze jak memil posilovač, že mohl někde něco poškodit, nebo, že to někde nasává do systemu vzduch? Nezdá se, že by mi to teď někde teklo, ale pokud to napodruhý už odvzdušnil dobře a pár měsíců to brzdilo dobře, tak co se mohlo stát, že to vzadu zase přestalo brzdit? (chová se to tak, ze to brzdí málo, a pak to najednou zabere víc a předek se "zapíchne")
Ještě jeden dotaz, když auto stoji s vypnutým motorem v provozní poloze a pustim ji dolů nemělo by jít celý auto dolů? Mám pocit že předtím než se mi v tom šťoural to tak bylo. Před pár dny jsem stál na placeným parkovišti, a nechtělo se mi dokupovat listek, tak jsem si řek, že to pro jistotu pustim dolů, dal jsem paku do spodní polohy a odešel, když jsem se asi po čtvrt hodině vrátil, tak byl dole jen zadek. Když jsem pak u baráku zkoušel s autem "cvičit" nahoru a dolů, tak s nastartovaným motorem to šlo, ale stejně je divný, že těžký předek mi jde dolů až po lehčím zadku.
Xantia Break 2.0 16v 1996
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavzdusnování zadních brzd

Příspěvek od PaM »

Zelych píše:chová se to tak, ze to brzdí málo, a pak to najednou zabere víc a předek se "zapíchne


Jestli to dělá takhe, to je zavzdušněné celé, i předek !
Při nastartovaném motoru koukni do nadobky LHM , posviť baterkou a pokud to tam bouřlivě pění, tak to saje vzduch, nejspíše někde na přívodní hadici do čerpadla a tím se ti to pořád postupně zavzdušňuje. Pokud ti nebrzdí zadek, možná by to chtělo rozchodit - vyčistit zadní brzdy- pístky , desky ...

to zvedání a padání je věc nastavení táhel na korektoru, jejich vzájemné vůle, celkové promazání mechanizmu, čistoty ( nečistoty) uvnitř korektoru ... A pokud ti tlak od centrální koule poleví při vypnutém motoru, zamčou ti zámky a auto už nesedne a zustane navrchu... spouštěj to za běhu motoru.

Pokud vím, radili ti abys dojel ke mě ... Opravené by si to měl všechno za pul dne a nemusel by si to řešit půl roku u nějakého místního odborníka co ti to doprasí a nadělá další problémy. V celkovém výsledku by si to měl asi i levnější a hlavně dobře. Je to tvoje volba, tož asi tak .
Obrázek
Zelych
Příspěvky: 22
Registrován: ned 26. čer 2011 10:48:19
Bydliště: 204484841
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavzdusnování zadních brzd

Příspěvek od Zelych »

Na ty bublinky jsem nedávno koukal, a nebyli tam, ale zkusim mrknout ještě jednou s baterkou. Zadní pístky jsme delali s kamošem loni v letě (nevraceli se), tak snad budou v pořádku, ale mrknu na desky.
Vím, že mi to radili, a dodnes toho lituju! Viz zde: viewtopic.php?t=192 Alespoň bude moje zkušenost varováním pro ostatní. :roll:
Škoda, že teď nemám moc peněz na a zbyt, docela bych byl rád, kdyby se mi na to mrknul někdo, kdo tomu opravdu rozumí.
Xantia Break 2.0 16v 1996
pepí
Příspěvky: 24
Registrován: pon 21. lis 2011 16:35:13
Kontaktovat uživatele:

Zadní brzdy

Příspěvek od pepí »

Zdravim, tak sem dneska měnil zadní kotouče i s destičkama a dojezdil sem. Sundal sem i třmeny a vyčistil dosedací plochy mezi ramenem a třmenem. Pravá strana je v pohodě ale problém je na levo. Když přitáhnu kolo na plno tak s nim ani nehnu. Jak kdyby se pohnul třmen a kotouč víc teď dolíhal na jednu desku. Vnitřní destička brzdí skoro celou plochou a vnější jen tak 2 mm nahoře. Co by to mohlo dělat?
xantia break II 1998 1.9 td
Uživatelský avatar
Technik
Příspěvky: 92
Registrován: ned 26. čer 2011 15:46:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní brzdy

Příspěvek od Technik »

V jakém stavu byly dosedací plochy těch třmenů? Třmeny se dají mezi sebou i zaměnit (pravý <-> levý). Můžeš zkusit ještě takto.
Xantia X1, r.v. 1997, 1.9TD, klima
pepí
Příspěvky: 24
Registrován: pon 21. lis 2011 16:35:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní brzdy

Příspěvek od pepí »

To už mě taky napadlo, jenže mi nejdou povolit přívodní trubky, takže bych napáchal asi eště víc škody. Je pravda, že dosedací plocha levého třmene je zkorodovaná trochu víc, ale problém je, že je najednou jako by dál od auta a destičky nejsou ve správný poloze.
xantia break II 1998 1.9 td
pepí
Příspěvky: 24
Registrován: pon 21. lis 2011 16:35:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní brzdy

Příspěvek od pepí »

Tak pokračuju v bádání a už vim čim to je. Kotouč se po dotažení přitáhne moc k vnitřní straně třmenu a ten mu nedovolí se otočit. Vypadá to jakoby byl dál od ramene. Přitom sem ho čistil a měl by blíž, teď to vypadá jako by se třmen kvůli hliníkový korozi vyhnul a špatně seděl na rameni.
xantia break II 1998 1.9 td
MiraCB
Příspěvky: 125
Registrován: pon 27. čer 2011 1:50:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní brzdy

Příspěvek od MiraCB »

Zdravím tě. Podívej se do článků, máš to tam popsaný i s fotkama. Oprava šikmo sjetých destiček.
MíraCB
Xantia 1,9 TD 1999, C5 2.0 HDi 2011
pepí
Příspěvky: 24
Registrován: pon 21. lis 2011 16:35:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní brzdy

Příspěvek od pepí »

Koukal sem na to a moc mi to pomohlo. Předchozí majitel se s autem a servisem asi vůbec nepáral. Hliníková koroze nakonec byla po celé ploše třmenu, včera v šeru stodoly to nebylo pořádně vidět. Po celé ploše byla asi 2 mm silná vrstva a ta posunula celý třmen od auta, sou v něm dokonce vidět rejhy od starýho kotouče. Teď po pár jízdách kouknu co to bude dělat a kdyžtak si s tim eště pohraju, když už vim jak na to. Eště jednou moc děkuju za skvělej článek o šikmo sjetejch destičkách.
xantia break II 1998 1.9 td
jery
Příspěvky: 17
Registrován: sob 03. pro 2011 22:05:53

Re: Zadní brzdy

Příspěvek od jery »

Řešil sem ten stejný problém a než to nějak rovnat a vypodkládat, tak měj na paměti že to jsou BRZDY, opravdu nejlepší je asi koupit si origo klíč na brdové trubky (mě stál 56kč) a dopředu si rozkapat všechny závity buď WDčkem nebo něčím podobným co uvolňuje rez (dobrý je od Wurthu ten uvolňovací sprej co zároveň mrazí) a povolit trubky s odvzdušňovákama. Potom přehodit celý třmen z leva do prava a když to dobře ošetříš tak už to xantu přežije. Osobně mám takhle už za sebou. Hodně zdaru.
Odpovědět