Danajský dar - Xantia 2.0 16V

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
kejkl
Příspěvky: 43
Registrován: ned 08. dub 2012 18:11:28
Kontaktovat uživatele:

Danajský dar - Xantia 2.0 16V

Příspěvek od kejkl »

Zdravím všechny znalce tohoto vozu,
dostal jsem darem uvedený vůz a vůbec nevím co si s ním mám počít.
Auto stálo skoro dva roky venku na zahradě. SPZ v depozitu.
Našel by se někdo, kdo poradí, jak ho dát do provozu?
Michal - Plzeň
X1, Berline 2.0 16V 97kw, r.v.96, ABS, aut. klima, 2x airbag, Hydraktiv 2, Plzeň
ferbo
Příspěvky: 22
Registrován: úte 28. čer 2011 12:19:36

Re: Danajský dar - Xantia 2.0 16V

Příspěvek od ferbo »

Co takhle nabít baterii a nalít benzín?? :twisted: Teď vážně,vůbec jsi nenapsal co s tím máš, to je těžko radit. Pokud ti to jezdí, tak asi nejlepší řešení bude zajet k někomu znalému na kompletní servis. Obecně za guru našich houpaček platí PaM (Pat a Mat). Nenech se splést jeho uměleckým jménem- zná, umí a poradí, prostě GURU. Taky se k němu chystám na omlazení Xantuše. Je z Brna a musíš se předem domluvit, má furt plno. Kontakt najdeš tady ve foru.
X1 Activa 2.O TCT, 1996, Benešov
kejkl
Příspěvky: 43
Registrován: ned 08. dub 2012 18:11:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Danajský dar - Xantia 2.0 16V

Příspěvek od kejkl »

Přivezli mi to před garáž odtahovkou jako mají měšťácí. Zvedají auta z řady za kola. Nechtěli to totiž po takové době stání vůbec zkoušet startovat.
Problém byl, že do garáže mám šikmý nájezd a auto sedělo opravdu strašidelně nízko(teď už vím, že je to normální). Dal jsem tam baterku ze svého auta, dolil benzín z kanystru, doplnil destilku do chlazení, zkontroloval olej. Kapalinu na pérování (asi je stejná pro brzdy i spojku) jsem neměl jak zkontrolovat. Je tam jen nějaké sklíčko a uvnitř nějaký klobouček. Ten klobouček je stále až úplně nahoře.
Kupodivu auto nastartovalo napoprvé! A žádné divné zvuky jsem nepozoroval(a ani po hodině běhu na volnoběh nikde nic nestříkalo, nerachtalo nebo neteklo).
Potom jsem zkusil dát tu páčku podvozku na tu silnější čárku(je tam ale ještě jedna slabší čárka). No a potom jsem utekl z auta pryč. Stalo se totiž něco, co jsem nikdy v autě nezažil.
Začal se zvedat předek a proti vratům garáže to vypadalo opravdu strašidelně. Další zvedání auta jsem pozoroval schovanej za garáží. Potom se zvedal i zadek, pak ještě předek.Potom předek klesnul,zadek klesnul a celé to začalo znova. Asi po dvou minutách se to ustálilo na výšce, kdy se s tím dá jezdit.
Jen stále svítí kontrolka ABS a bliká kontrolka na airbag. Nefunguje ventilátor topení a spínací skříňka je nějaká divná. Někdy i po vytažení klíče zůstává svítit kontrolka dobíjení. Někdy na ní stačí jen sáhnout prstem(na ten střed jak se tam strká klíč a kontrolka dobíjení se taky rozsvítí). Páčka na blinkry je v poloze pravé blinkry dobrá, ale při přepnutí na levé blinkry, blinkry nefungují. Taky v motoru pořád něco cvaká. Myslím si, že je to něco na ten podvozek, ale nevím to jistě.
Brzdové kotouče jsou úplně rezavé(asi jako Titanic) a výfuk taky nic moc.
Jak jsem psal, auto má SPZ v depozitu a je samozřejmě propadlá STK. Takže s tím nikam jezdit nemůžu, dokud neudělám STK+E+EVK, nezaplatím pov. ručení a teprve potom mi vydají značky.
Takže by asi bylo nejlepší sehnat nějaký servis v blízkosti bydliště, což je Plzeň. Samozřejmě bych to dal nejraději dát do kupy PaM, ale odtahovka do Brna by mě finančně vyřídila.
X1, Berline 2.0 16V 97kw, r.v.96, ABS, aut. klima, 2x airbag, Hydraktiv 2, Plzeň
mevi
Příspěvky: 142
Registrován: ned 26. čer 2011 14:22:28

Re: Danajský dar - Xantia 2.0 16V

Příspěvek od mevi »

proč to auto bylo 2 roky odstaveny? co k tomu předchoziho majitele vedlo? to cos popisoval jest neni nic tak hrozneho ale asi to auto neodstavil nikdo jentak bezduvodne..
kejkl
Příspěvky: 43
Registrován: ned 08. dub 2012 18:11:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Danajský dar - Xantia 2.0 16V

Příspěvek od kejkl »

předchozí majitel odstavil auto z toho důvodu, že měl k dispozici služební auto i pro soukromé jízdy a pro jeho manželku bylo moc velké.
X1, Berline 2.0 16V 97kw, r.v.96, ABS, aut. klima, 2x airbag, Hydraktiv 2, Plzeň
Kapitán
Příspěvky: 207
Registrován: ned 26. čer 2011 12:41:32
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Danajský dar - Xantia 2.0 16V

Příspěvek od Kapitán »

Vítej mezi majiteli aut s koulema!
Nepíšeš jak rozumíš autům a jak jsi zručný.Ale nejprve prohledej a pročti fórum i staré! je tam toho dost o většině problémů.a stanov si priority.Např ventilátor topení není důležitý,na STK bude důležité aby fungovali blinkry a nesvítila ani kontr.ABS či vaků.
A pokud píšeš ,že bylo odstaveno protože měli jiné,tak je dost pravděpodobné že možná bude stačit očistit kontakty (např ty blinkry bych soudil ,že to bude tím!),ABS že bude přerušen kablík od čidla (hlodavcen)....
Přeji zdar při zprovoznění.
C5 2,0i 16V 100kW + LPG ; C4 1,6-16V HDI 66kW
Derby-Senda
Příspěvky: 187
Registrován: ned 10. črc 2011 9:26:23
Bydliště: 239219013
Kontaktovat uživatele:

Re: Danajský dar - Xantia 2.0 16V

Příspěvek od Derby-Senda »

Hlavně nedolívat jinou kapalinu než LHM do nádobky s kloboučkem a hladina se kontroluje při nejvyšší poloze servisní
Xantia Break 2.0HDi 80kw
Subaru Impreza GT 2.0T 155kw
marian.hutira
Příspěvky: 38
Registrován: pon 27. čer 2011 9:33:29

Re: Danajský dar - Xantia 2.0 16V

Příspěvek od marian.hutira »

Super popis ako si sa sním zoznámil! To by chcelo normálne nafilmovať! Potešilo ma, že to naskočilo na prvý šup. To je dosť dobrá vizitka. Držím palce.

Snáď to bude len trochu pošahané okolo spínacej skrinky a smerovkového prepínača. U ABS tipujem špatný kontakt niektorého snímača. Predsa len, keď auto stojí 2 roky vonku a na kontakty nepôsobia vibrácie a otrasy, môže to poriadne zaoxidovať a snímač ukazuje nesprávny odpor. Aj airbag môže mať zoxidované kontakty. Takže, ísť po konkrétnej kabeláži a pohýbať kontakty, prípadne rozopnúť a zase spojiť. To je najlacnejšie riešenie a netreba špeciálne prístroje. Ak to nepomôže, tak servis.

Ešte by som prekontroloval a očistil všetky dostupné ukostrovacie miesta na kabeláži.

MarianH

kejkl píše:Přivezli mi to před garáž odtahovkou jako mají měšťácí. Zvedají auta z řady za kola. Nechtěli to totiž po takové době stání vůbec zkoušet startovat.
Problém byl, že do garáže mám šikmý nájezd a auto.............

................. a teprve potom mi vydají značky.
Takže by asi bylo nejlepší sehnat nějaký servis v blízkosti bydliště, což je Plzeň. Samozřejmě bych to dal nejraději dát do kupy PaM, ale odtahovka do Brna by mě finančně vyřídila.
Xantia Break 2.1TD Exclusive 1998
kejkl
Příspěvky: 43
Registrován: ned 08. dub 2012 18:11:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Danajský dar - Xantia 2.0 16V

Příspěvek od kejkl »

Díky všem za názory a návrhy. Pomalu se do toho pustím a budu vás informovat.
P.S. začal jsem uklízet garáž, aby jsem tam měl místo na práci a podařilo se mi rozbít okno u spolujezdce :roll:
X1, Berline 2.0 16V 97kw, r.v.96, ABS, aut. klima, 2x airbag, Hydraktiv 2, Plzeň
zeturek
Příspěvky: 3
Registrován: pon 27. čer 2011 12:26:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Danajský dar - Xantia 2.0 16V

Příspěvek od zeturek »

Ahoj,
jestli bys měl zájem, můžeme se někde v Plzni sejít a probrat pár tvých otázek. Nejsem sice mechanik, ale už delší dobu se o X zajímám a něco jsem slyšel a četl a ito by ti mohlo pomoci ;)

Jirka
X2, 1.8 16V, 2000
C5, 2.2 HDi, 01/2004
Odpovědět