přední náprava-čepy,silenbloky,vrzání,bouchání atd

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
mevi
Příspěvky: 142
Registrován: ned 26. čer 2011 14:22:28

Re: Jak uvolnit kulový čep z ramene

Příspěvek od mevi »

pame ten stahovak za 260 vypada stejne jak ten tvuj (tvarove a principielne) u tebe se mi libil a kdyz sem videl ze ho tomasa za tak malo penez sehnal tak jsem pro nej upaloval a vzal rovnou i jeden pro jackala neni sice tak pekne pochromovanej a mozna neni tak kvalitni ale za ty prachy nema chybu pouzivam ho od jara a zatim drzi a prace co mi trvala nekolik desitek minut je hotova za par vteřin. jinak co se mi jeste stalo ono nejen povolit ale i poradne utahnout je treba pac ikdyz se tam zaklepava do tech zoubku stejne se mi stalo ze se mi povolili a to na obou stranach musel sem to zakapnout nakym sajrajtem na zavity a utahnout na krev.
babulka18
Příspěvky: 55
Registrován: sob 02. črc 2011 12:05:44

Re: Jak uvolnit kulový čep z ramene

Příspěvek od babulka18 »

Asi to tak nakonec dopadne.čepy sem si kdysi dělal u opla,ale tam to bylo trošku jinak dělaný.Takže ať žije servis :)
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak uvolnit kulový čep z ramene

Příspěvek od PaM »

Je to otázka priorit. Ty to budeš dělat půl dne, napřed shánět nějakej vercajk čím to pujde.. možná pak i něco domrvíš ... Když to bude dělat někdo znalej s vybavením, udělá to za hodinku, ty si dáš zatím kafíčko ;) Až to budeš mít od někoho hotový, lehni pod auto a jen si zkontroluj, jestli je čep pořádně zajištěnej zaklepnutím lemu čepu v zářezu těhlice proti samovolnému vytočení.
Obrázek
termi
Příspěvky: 7
Registrován: pon 07. lis 2011 22:08:25

Re: Buchotanie prednej napravy a motora pod1500rpm

Příspěvek od termi »

taaak som sa k tomu konecne dostal, zhodil som koleso, strmene, kotuc a stahovakom som stiahol cap.. ale co cert nechcel, ked som daval srob dole z ramena, rana a div sa svet, vytiahlo poloos z prevodovky a vytiekol mi asi liter oleja :(.. to som hodil naspat (predpokladam, ze to tam tesni len na guferach, ktore hmatovou kontrolou nevykazovali potrhanie), ale nastal problem 2, ako dostat ten prekliaty cap z naboja ? je na to nejaka finta, ktora nebola v prirucke, alebo potrebujem special nadobicko? dikes :)
Naposledy upravil(a) termi dne úte 06. pro 2011 19:26:38, celkem upraveno 1 x.
Xantia X2 berline 1/98 1.9SD, okna a zrkadla elektricke, klima, abs, airbagy.
Derby-Senda
Příspěvky: 187
Registrován: ned 10. črc 2011 9:26:23
Bydliště: 239219013
Kontaktovat uživatele:

Re: Buchotanie prednej napravy a motora pod1500rpm

Příspěvek od Derby-Senda »

Čep sme řešili tu viewtopic.php?f=1&t=21
Xantia Break 2.0HDi 80kw
Subaru Impreza GT 2.0T 155kw
xantiabob
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 07. črc 2011 8:05:47

Re: Buchotanie prednej napravy a motora pod1500rpm

Příspěvek od xantiabob »

termi píše:taaak som sa k tomu konecne dostal, zhodil som koleso, strmene, kotuc a stahovakom som stiahol cap.. ale co cert nechcel, ked som daval srob dole z ramena, rana a div sa svet, vytiahlo poloos z prevodovky a vytiekol mi asi liter oleja :(.. to som hodil naspat (predpokladam, ze to tam tesni len na guferach, ktore hmatovou kontrolou nevykazovali potrhanie), ale nastal problem 2, ako dostat ten prekliaty cap z ramena ? je na to nejaka finta, ktora nebola v prirucke, alebo potrebujem special nadobicko? dikes :)


A to jsi si uz jisty, ze to buchotanie dela kulovy cep, ze ses pustil do jeho demontaze. A nekoukal ses po silentblokach ramen nebo tyckach stabilizatoru jak jsme ti radili driv?
X2, 2.1Td Break 1998 Exclusive, Pack: Electricité, Froid, 5.57l/100km
termi
Příspěvky: 7
Registrován: pon 07. lis 2011 22:08:25

Re: Buchotanie prednej napravy a motora pod1500rpm

Příspěvek od termi »

silentbloky idem menit hlavne, su strasne donicene (prebehol som stare forum a nasiel nejake rozumy). a ked uz to mam dole, tak uz spravim tie capy, tie niesu tak drahe.. co sa tyka stabiliz, necitil som na nom ziadne vole, ked sa auto kyvotalo a popravde tie vymenit je asi uz najmenejmenej roboty a hlavne nemusi ist dole rameno.
v linkovanej teme nieje spomenute, ako dostat cap z naboja, z ramena siel stahovakom lahko :)
ta vytiahnuta poloos nebude problem, netreba vymenit nejake gufera ? ci uvidim, ci bude tiect ?
dikes.
Xantia X2 berline 1/98 1.9SD, okna a zrkadla elektricke, klima, abs, airbagy.
xantiabob
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 07. črc 2011 8:05:47

Re: Buchotanie prednej napravy a motora pod1500rpm

Příspěvek od xantiabob »

OK, polososa by nemela delat problemy...strcis ji zpet, dolejes prevodak a nic neresis. :)
X2, 2.1Td Break 1998 Exclusive, Pack: Electricité, Froid, 5.57l/100km
termi
Příspěvky: 7
Registrován: pon 07. lis 2011 22:08:25

Re: Buchotanie prednej napravy a motora pod1500rpm

Příspěvek od termi »

taakze silentbloky som pomenil, capy som pomenil.. a uz to buchoce podstatne menej :D.. pri prejazde retarderu alebo inej nerovnosti, ktoru chytia kolesa naraz je to v pohode, ak len jedno skoci do jamy, zase buchoce.. takze musim vymenit este aj tie kosticky, v kazdom pripade dakujem za cenne rady :) hah a postreh, auto zrazu prestalo tolko plavat :D
Xantia X2 berline 1/98 1.9SD, okna a zrkadla elektricke, klima, abs, airbagy.
Uživatelský avatar
radiskp22
Příspěvky: 85
Registrován: sob 05. led 2013 13:35:18
Kontaktovat uživatele:

Re: přední náprava-čepy,silenbloky,vrzání,bouchání atd

Příspěvek od radiskp22 »

nazdar xantiaci,, potrebujem poradiť, ide o to, že pri jazde mi z prednej nápravy vychádza taký zvláštny akoby sa opakujuci zvuk od kolies,, len ťažo ho popísať,akokeby také jemne hučanie, ale nie vždy, napr, za dažda je to výraznejšie a mám pocit že to robí odvtedy ako som nahodil na auto hliníkové disky namiesto plecháčov,, disky boli skontrlolované, vyvážené a rozmer podla techničáku. skúmal som čo to môže byť, pravý čap riadenia bol už volný tak som oba vymenil, tyčky stabilizatora ok aj ramena,, nemôžu to robiť pneumatiky?? lebo disky su širšie ako plecháče žeby to malo nejakú suvis,, zvuk je podobný ako keď hučí guma po ceste. a ešte jedna vec,, po výmene čapov mi pri akcelleracii mierne ťahá volantom do strán,, je dosť citlivý volant aj na diery na ceste.
Xantia X2 (break) 2.0HDi 80Kw
Odpovědět