brzdové kotouče a destičky

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
iskiis
Příspěvky: 96
Registrován: ned 26. čer 2011 18:14:20
Kontaktovat uživatele:

brzdové kotouče a destičky

Příspěvek od iskiis »

ahoj všem chci si nechat vyměnit kotouče a dezky,jaký doporučujete?
citroen xantia break r.98 2.0i 16v 97kw
TRUCKER JIRKA
Příspěvky: 40
Registrován: ned 03. črc 2011 15:59:35

Re: brzdové kotouče a dezky

Příspěvek od TRUCKER JIRKA »

Čau řekl bych že to je celkem jedno vyber podle toho co ti vyhovuje cenou nebo si nech doporučit nějahou značku u svého prodejce. Já mam kotouče od německého výrobce značku jsem ani nezkoumal a desky mam bendix celkova cena pod 3 tis.
2.1 TD dobrej motor
MacoLM
Příspěvky: 41
Registrován: úte 21. čer 2011 17:34:43
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdové kotouče a dezky

Příspěvek od MacoLM »

vzadu mam kombinaciu Jurid (bendix) kotuce a Bosh dosticky a tato kombinacia piska uz dva roky a neprestava. inak brzdi fajn.
v rpedu mam starline kotuce a valeo dosticky. nepiskaju :)
C5 Break, 2.0HDi 100kW, 2007
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdové kotouče a dezky

Příspěvek od PaM »

No, zadek ti může pískat když máš vyhnuté brzdiče hliníkovou korozí a desky se brousí do klínu ...
Obrázek
MacoLM
Příspěvky: 41
Registrován: úte 21. čer 2011 17:34:43
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdové kotouče a dezky

Příspěvek od MacoLM »

ne ne. nie je to ten pripad. pred vymenou to tak bolo. povodne kotuce boli uplne do sikma, kezde pod brzdicom bola vrstva oxidacie. to sme vycistili a zalozili nove kotuce a dosticky... vraj piskanie po zabehnuti prestane. ale neprestalo uz dva roky:) kontroloval som to a vyhnute nie su. proste tato kombinacia mi piska... niekto mi este doporucil ich vymenit medzi sebou alebo tak nejak. ale to neviem ako a ani nebol cas.
C5 Break, 2.0HDi 100kW, 2007
Lišči
Příspěvky: 4
Registrován: úte 12. črc 2011 19:17:18
Bydliště: 282455166
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdové kotouče a dezky

Příspěvek od Lišči »

Ahoj. Řeším ted to samé a bylo mě doporučeno kotouče bremba a destičky textar. Kamarád to má na xantii a myslím , že je to velice slušná kombinace.Nepískají a nástup brzdné síly je velice dobrý ale ne agresívní.
Citroen Xantia r.v.2000 ,HDi 80Kw , nafta
leona-radim
Příspěvky: 7
Registrován: ned 08. led 2012 17:09:15

Re: brzdové kotouče a dezky

Příspěvek od leona-radim »

Lišči píše:Ahoj. Řeším ted to samé a bylo mě doporučeno kotouče bremba a destičky textar. Kamarád to má na xantii a myslím , že je to velice slušná kombinace.Nepískají a nástup brzdné síly je velice dobrý ale ne agresívní.

ahoj chci se zeptat jestli mi někdo poradi kde je u xantie nadobka brzdove kapaliny-nemohu nejak najit 1.9td
Uživatelský avatar
Renda28
Příspěvky: 71
Registrován: sob 02. črc 2011 6:23:35
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdové kotouče a dezky

Příspěvek od Renda28 »

No a ani ji nenajdeš :lol: . Jedině u 80 KW HDI. Xantie brzdí vždy jenom olejem nebo li LHM kapalinou :ugeek:
X1 1,6 r.v. 1994
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdové kotouče a dezky

Příspěvek od PaM »

Rendo, neblbni hlavu. U HDI je to sice "brzdovka" ale je to POUZE na ovládání hydraulické spojky. VŠECHNY Xantie mají brzdy napájené pouze kapalinou LHM , nádobka je "před" řidičem v motorovém prostoru...
Obrázek
Uživatelský avatar
Technik
Příspěvky: 92
Registrován: ned 26. čer 2011 15:46:59
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdové kotouče a dezky

Příspěvek od Technik »

Já mám na předku i zadku kotouče a destičky od Starlinu, bo se mi nechtělo investovat šílené peníze za lepší značky na staré auto. Výměnu jsem si dělal sám se vším všudy. Destičky sice mírně pískají, ale pouze tehdy, když položím nohu na brzdový pedál a úplně minimálně stisknu. Nevidím v tom nějaký potíž. Mě osobně to nějak neruší. Pokud je to i během jízdy, je to jiná. Kotouče brzdí dobře, brzdná síla jako před výměnou. A ubrzdit auto s tunovým nákladem na vozíku taky nebyl nějak krutý problém. 8-)
Xantia X1, r.v. 1997, 1.9TD, klima
Odpovědět