Problém s topením

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s topením

Příspěvek od PaM »

Máš na to odkaz kousek vejš, ČTI pořádně.

Tady to máš v tomto vlákně na straně 2 nahoře od MíryCB ;)

viewtopic.php?f=1&t=243&start=15

MiraCB píše:Zdravím, tak jsme tento víkend pokračovali v hledání problému.
Zkusili jsme vyndat motůrek klapky. Jde to celkem v pohodě, motůrek drží pouze dva šrouby a jsou přístupné od nohou spolujezdce. Motůrek přes převodovku a plastový unašeč hýbe klapkou. Unašeč je nastrčený do klapky a má na každé koncové poloze doraz.
Bohužel jsme žádný problém nenašli. Klapka je naprosto volná, po nastartování motoru se motůrek klapky začne pohybovat a hledat koncovou polohu. Po zastavení (podrželi jsme unašeč kleštěma a po zablokování motoru se pohyb zastavil) a změně teploty se motůrek pohybuje. Nikde žádná vůle, nic prasklého.

Pokračování příště...

MíraCB
Obrázek
pedro
Příspěvky: 54
Registrován: úte 05. črc 2011 16:40:24

Re: Problém s topením

Příspěvek od pedro »

Díky a omlouvám se. Krom té klapky je v systému ještě něco, co by mohlo bránit proudění vzduchu? Ted marodím ale pak se na to musím podívat. Mě totiž motor hučí ale vzduchu moc nejde.
Pro pepe276 je možné že máš trochu ruplou hlavu nebo špatné těsnění pod ní a ono ti pak tlakuje systém a něco to nevydrží.
X2 Hdi 1999 Berlina
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s topením

Příspěvek od PaM »

Pylovej filtr, klapka vnitřní - vnější. Když to máš na vnitřní, víc to hučí a míň fouká.
Obrázek
pepe276
Příspěvky: 153
Registrován: pát 09. zář 2011 15:57:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s topením

Příspěvek od pepe276 »

Ahoj,
nikde jsem nenašel odpověď na svůj problém, tak se přidám k tomuto tématu.
Xantie 1.9TD mi cca 14 dnů netopí. Mám klimu, ale je prázdná. Když dám ventilátor na maximum a topení taky, tak mi to vždycky topilo, sice nic moc, ale nikdy jsem vevnitř nemrznul. Dal jsem nový pylový filtr a vzduch krásně proudí od ventilátoru topení dovnitř, motor je na 80 stupních a vevnitř je zima, jako v ruském filmu. Díval jsem se dneska na motůrek klapky a vypadá to, že normálně běhá a otvírá/zavírá klapku. Nepovedlo se mi ho vyndat, jen jsem povolil 2 křížáky, ale ještě na něčem vzadu držel, takže jsem ho jen odklonil a do škvíry nad ním si svítil čelovkou a klapka se krásně hýbala tam i zpátky, podle nastavení teploty na ovladači topení. Dřív měl ten motůrek jiný zvuk, déle jakoby zachrastil a pak to začalo topit. Teď jen krátce zachrastí a pak nic, jen ledový vzduch. Tohle se změnilo asi před 14 dny a od té doby to netopí. Vypadá to na motůrek, ale ten hýbe klapkou, tak nevím a jsem s rozumem v koncích...
Má někdo nějaké nápady, čím by to mohlo být?
Díky moc
Petr
X1 1.9TD Break 66kW, klima, ABS, r.97
Jumpy 1.9TD 68kW, r.97
BX 1.9D 51kW, r.93
Uživatelský avatar
milda67
Příspěvky: 159
Registrován: úte 21. čer 2011 21:47:42
Bydliště: 314039702
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s topením

Příspěvek od milda67 »

a co třeba zkusit odvzdušnit topení?
Xa X2, 2,0 16V 1999
Xa X2 2,0 HDi, 80kw, 2000
C5 Break 2,2 HDi Exclusive 2004
pepe276
Příspěvky: 153
Registrován: pát 09. zář 2011 15:57:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s topením

Příspěvek od pepe276 »

V topení vzduch není, po otevření odvzdušňováku hned tekla teplá voda. Do topení i z něj jde teplá voda.
X1 1.9TD Break 66kW, klima, ABS, r.97
Jumpy 1.9TD 68kW, r.97
BX 1.9D 51kW, r.93
Dude
Příspěvky: 11
Registrován: ned 26. čer 2011 20:25:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s topením

Příspěvek od Dude »

Radiátor máš teplej, větrák fouká...pak to musí být tou klapkou.
Xantia Break 2.0 16V - LPG, '99
pepe276
Příspěvky: 153
Registrován: pát 09. zář 2011 15:57:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s topením

Příspěvek od pepe276 »

Dude píše:Radiátor máš teplej, větrák fouká...pak to musí být tou klapkou.
To si taky myslím, ale kde přesně jí najdu, aniž bych musel rozebírat celou přístrojovku? To mi stačilo při výměně radiátoru topení :( A jak a kde s ní můžu ručně zahýbat, nezávisle na nějakém servomotorku? Případně jak jí zaaretuju v poloze otevřeno, tak aby zůstala pořád otevřená?
X1 1.9TD Break 66kW, klima, ABS, r.97
Jumpy 1.9TD 68kW, r.97
BX 1.9D 51kW, r.93
Odpovědět