Problém s topením

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
rudi77
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 29. lis 2012 11:40:39

Re: Problém s topením

Příspěvek od rudi77 »

PaM : asi sme sa nejako zle pochopili alebo som už taký debil , že ja nechápem
ja ho neviem vypnúť ventilátor kúrenia nie zapnúť:D
tak že je asi jedno kedy v X2 spína vetrák :D či ?
proste akonáhle otočím klúčik pre štartovaní tak už to hučí, neviem páni od xantii, či by nebolo lepšie sem vložiť video aby ste presne vedeli...
Citroen Xantia, 2,0 HDI 1999
rudi77
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 29. lis 2012 11:40:39

Re: Problém s topením

Příspěvek od rudi77 »

chlapi tu je to spomínané video:

http://www.youtube.com/watch?v=kBfstjv0KOo&feature=youtu.be

možno že už budete múdrejší,
mňa by zaujímalo či to teda stačí opraviť to relátko ako písal Jack
Citroen Xantia, 2,0 HDI 1999
rudi77
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 29. lis 2012 11:40:39

Re: Problém s topením

Příspěvek od rudi77 »

jack píše:Jo ta cívka je relé s jedním kontaktem, tak to rozeber a mrkni na něho, zda je normálně pohyblivé nebo jsou ty kontaky spečené.



Pocuj rozobral som to a ta cievka tam bol na nej ten kontakt a pohybovalo sa to bolod to v poriadku tak ja nevem potom ze v com je chyba
Boli tam dva kable odpojene k to u regulatoru kurenia te som zapojilznova a stale to fuka ako na tom videu
Co teda stym moze byt vie niekto ?
Citroen Xantia, 2,0 HDI 1999
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s topením

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

Kouknul jsem na to video, je sice hezký, že posuvník masíruješ zleva do prava, ale ten fofr jakým to děláš je k prdu, dej páčku taky na tu značku malého větráčku, protože Levá krajní poloha je řízení BITRONEM, automatika, ovládaná čidlem teploty, tak tam může jet větrák na plno zrovna tak jako na nejmenší otáčky :-P
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
SkyNet
Příspěvky: 1
Registrován: pon 29. črc 2013 21:05:39

Re: Problém s topením

Příspěvek od SkyNet »

Zdravím všechny,prdla mi kolena co vedou z motorové části do kabiny,jde do topení.Neexistuje náhrada a nebo nemá někdo ty kolena.A hlavně jak to mam sundat z toho topení.Mam 2,0 16V X1.Děkuji.
honza1
Příspěvky: 49
Registrován: ned 26. čer 2011 11:35:06

Re: Problém s topením

Příspěvek od honza1 »

Mezi těma kolenama je kovovej jazýček. Ten vyhnout do strany (doprava myslím) a vytahovat ven.
2,0 HDi, Activa
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s topením

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

Nevím jestli jsou stejný, ale, mám ty kolena i s hadicema z turbodiesla, akorát mají jednu vadu, pokud je bude někdo chtít použít, bude muset odřezat hadice a nasponkovat jiné. Ten turbodiesel jezdil s prasklou hlavou a ty hadice mají potrhané nitě, tudíž se hadice ,,nafukují,,. Jestli by vydržely normální provoz, to je ve hvězdách. ;)
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
Rorschach
Příspěvky: 61
Registrován: ned 02. čer 2013 16:46:56

Re: Problém s topením

Příspěvek od Rorschach »

Chci se zeptat a poradit jestli už někdo neměl podobný nebo stejný problém. Topení topí, ventilátor fouká o to nejde. Jde o to, že teplota se nastavuje hodně blbě. Když dám páčku úplně doprava topí celkem dost, ale když chci teplotu o trochu stáhnout tak to v podstatě přestane foukat teplý vzduch úplně. Teplo v kabině teda reguluju maximálně rychlostí větráku. Klapka zjevně funguje a reaguje když zareaguje na pohyb a topí/netopí, ale opravdu stačí o já nevím centimetr posunout táhlo a je chladno.
Xantia break X1 1,9TD, r.v.96
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s topením

Příspěvek od PaM »

Rorschach píše: ale opravdu stačí o já nevím centimetr posunout táhlo a je chladno.


tak ho posuň o několik milimetrů ;)

Klapku vzduchu ovládá servomotorek a asi blbě ... taky na to můžemít vliv zasrané čidlo teploty v kabině ( pod malou mřížkou na palubce) - vyčistit .
Obrázek
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s topením

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

K topení jeden užitečný poznatek, pokud po nějaké době pustíte topení a zdá se vám že cítíte fridex, tak se to nezdá. To samé se pozdávalo mě. Včera jsem pouhopouhou náhodou přišel na příčinu. Konstrukce topení dovoluje chladivu unikajícímu z spoje mezi hadicemi a radiátorem stékání přímo na těleso. u mne stačilo za pětikorunu vyměnit dva Okroužky na té spojce za nové a je klid. Už žádný smrádek z fridexu po zapnutí topení. :D
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
Odpovědět