problémy s motorem-1,8i 16V zhasíná,nestartuje,nedrží otáčky

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
Tron79
Příspěvky: 6
Registrován: úte 20. zář 2011 22:32:26

Re: Motor zhasíná + občas nejde nastartovat

Příspěvek od Tron79 »

mevi píše:No ja bych zkusil čidlo podtlaku sani

čidlo podtlaku je někde na manifoldu?
Xantia 1,8i 16V 1997 (X1), najeto 190.000 km. Jsem laik
kirkiz
Příspěvky: 31
Registrován: úte 21. čer 2011 14:21:50
Bydliště: 237016733
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor zhasíná + občas nejde nastartovat

Příspěvek od kirkiz »

Tron79 píše:3)toto je nejhorší závada: auto znenadání nejde nastartovat, resp. startér se točí jak má, ale motor nechytne. Řeším to roztlačením. Divné ale je, že jsou období kdy se to děje častěji a pak je třeba půl roku pokoj a auto startuje jak má. Teď mi to zas začalo dělat v srpnu a od té doby už jsem 3x roztlačoval. Zdá se že pomůže auto nechat odstát: např. přijedu večer k baráku (10min před tím jsem musel tlačit), zhasnu motor, zkusím znovu nastartovat ale už to nechytne. Tak jdu domů a ráno auto nastartuje jak má.


Tenhle 3. bod by taky mohl dělat snímač polohy klikového hřídele. Nedávno jsem tohle měnil na P406.
Se stejnejma příznakama.
mevi
Příspěvky: 142
Registrován: ned 26. čer 2011 14:22:28

Re: Motor zhasíná + občas nejde nastartovat

Příspěvek od mevi »

[/quote]
čidlo podtlaku je někde na manifoldu?[/quote]

Jo je zespoda na sacim potrubi tak jako by zezadu neni videt ale da se nahmatat abys ho moh vymenit je lepsi sundat skrtici klapku a jit k nemu z boku
fridex.honza
Příspěvky: 5
Registrován: pát 16. zář 2011 21:04:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor zhasíná + občas nejde nastartovat

Příspěvek od fridex.honza »

tak přesně tenhle problém sem měl taky, u stejného modelu i motorizace. Dva roky vždy po nastartování sem musel chvíli držet plyn, neřešil sem to auto jezdilo, pak mi uplně klekla baterka, vyměnil sem ji a od tý doby chytá uplně na pohodu.
Tron79
Příspěvky: 6
Registrován: úte 20. zář 2011 22:32:26

Re: Motor zhasíná + občas nejde nastartovat

Příspěvek od Tron79 »

Tak dnes jsem koupil novou baterku, a problém přetrvává. Všiml jsem si že startér se někdy točí pomaleji, jakoby zkomíral, ale pak to překvapivě chytne. Naopak někdy startér točí normálně, ale nechytne mi to ani po půl hodině. Jsem objednanej k autoelektrikáři, tak uvidím co zjistí.
Xantia 1,8i 16V 1997 (X1), najeto 190.000 km. Jsem laik
Tron79
Příspěvky: 6
Registrován: úte 20. zář 2011 22:32:26

Re: Motor zhasíná + občas nejde nastartovat

Příspěvek od Tron79 »

A problém je vyřešen! Dal jsem auto ke kontrole elektr. rozvodů a ukostření, do druhého dne bylo hotovo. :D
Jednalo se opravdu o špatné ukostření baterie. Servis který mi měnil spojku to odflákl. Elektrikář vyměnil oba kabely vedoucí od baterie a ukostření pročistil. Nechápu že na to v lednu v servise nepřišli přestože jsem jim řekl ať prověří ukostření :evil:

Díky všem za rady. Téma lock
Xantia 1,8i 16V 1997 (X1), najeto 190.000 km. Jsem laik
peto371
Příspěvky: 2
Registrován: sob 17. bře 2012 15:15:09

Vynechava motor 1,8i

Příspěvek od peto371 »

Zdravim, som tu novy, kupil som xantiu 1.8i 94 rocnik, vsetko klapalo ok, len z nicoho nic mi zacal vynechavat valec, v podstate ide na 3 valce, ale ked som vytahoval svieckove kable tak pri kazdej bolo pocuj znizenie vykonu, normalne idem a z nicoho nic trh, uz osm zufaly, nove sviecky, kable, vstreky, a stale to iste..., este skusim vymenit inducku mam nahradnu, dajte mi vediet ci niekto mal taky problem, vopred dakujem.
mevi
Příspěvky: 142
Registrován: ned 26. čer 2011 14:22:28

Re: Vynechava motor

Příspěvek od mevi »

taky bych zkusil civku a kdyby nepomohla změřil bych tlaky
peto371
Příspěvky: 2
Registrován: sob 17. bře 2012 15:15:09

Re: Vynechava motor

Příspěvek od peto371 »

skusal som, ziadna zmena, vcera som vymenil sviecku, od keramickej casti bola odlomena, ze dala sa vykrutit este, nasiel som staru doma, tak som ju tam dal, slo to, zvysila sa teplota na 80 stupne, a zase trhanie, dneska som rozobral pomaly cely motor z hora, streky vycistil vsetko zaradom, poskladam zase to iste, potom som vytahoval zasuvky zo strekov, na stvrtom ziadna odozva, vybral som strek dal tam druhy, zas to iste, tak som vymenil sviecku zo 4 a 3, uz nesla trojka, a uz to bolo :D, koho by napadlo ze sviecka z nicoho nic nejde, stym som sa este nestretol :), nova sviecka nefunkcna :D
TH23
Příspěvky: 3
Registrován: úte 22. kvě 2012 20:47:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje,pomozte.

Příspěvek od TH23 »

Dobrý den,
nejsem si úplně jistý, jestli píšu do správného vlákna, protože jich tu je několik. Jak jsem pročítal fórum, i archív, tak jsem nenašel přesný popis toho, co se stalo mě ... normálně jsem jel a najednou se mi rozsvítila celá palubka jak vánoční stromeček (poruchové kontrolky, stop apod.) auto vydalo divný zvuk a chcíplo. Teď nejde vůbec nastartovat, ale starter se točí. Mluvil jsem s jedním kámošem co dělal v servisu a ten říkal že to může být hodně věcí - nejvíc typoval zapalování, nebo vstřiky. Co jsem to tady tak pročítal, tak mi spíš přijde, že odešla benzínová pumpa ... myslíte, že je můj předpoklad správný? Dnes to už nestihnu, ale zítra bych jí chtěl zkusit proměřit. A poslechnout. Když totiž startuju (ještě když to fungovalo), tak jsem ze zadu nikdy zvuk pumpy neslyšel - jako například u tátové Octavie. Jediný zvuk je jakoby zprava z motoru takový krátký svist a klapnutí ze středu palubky (to je předpokládám klapka ventilace).
Poradíte mi prosím někdo? Nebo na co jiného bych se měl eventuelně zaměřit? Přes auta jsem amatér :roll: . Mám 2.0i 16v z 96. Děkuji
Xantia 2.0i 16V, 96
Odpovědět