problémy s motorem-1,8i 16V zhasíná,nestartuje,nedrží otáčky

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Technik
Příspěvky: 92
Registrován: ned 26. čer 2011 15:46:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Xantia zvoni, netahne

Příspěvek od Technik »

Když to zvoní, tak mě napadlo, zda by nemohl být vysypaný kat? :idea:
Xantia X1, r.v. 1997, 1.9TD, klima
ajm
Příspěvky: 57
Registrován: ned 26. čer 2011 15:06:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Xantia zvoni, netahne

Příspěvek od ajm »

Zdar,
zvonění může být v některých situacích normální, pokud je 16V motor pod otáčkami a rozbíhá se do otáček, je někdy slyšet cinkání ventilů. Spíš bych se zabýval poklesem výkonu. Dostává se do motoru dostatek vzduchu a paliva? Jak vypadají filtry, kdy byly vyměněny? Pokud není směs spálena, a motor jde někdy na tři válce, zajímal bych se o stav svíček a u 16V motoru také o funkčnost zapalovací lišty...
Takže začni kontrolou jednoduchých věcí a pak přejdi ke složitějším...
Xa 18i Break, Xa II 18i16V Millésime
C8 2.2i 16v VSX
bagrr
Příspěvky: 147
Registrován: ned 26. čer 2011 16:26:19
Bydliště: 220002894
Kontaktovat uživatele:

Re: Xantia zvoni, netahne

Příspěvek od bagrr »

A není to spíš cvrdlikání? To by eventuálně naznačovalo nedostatku oleje... Protože pakliže se nemílím má 16V hydroštely(?)
http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?f=22&t=575" onclick="window.open(this.href);return false;
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Xantia zvoni, netahne

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

Hydra, ty se projeví jako chod ,,šicího stroje,, kat jako kulička ve velkém spreji, navíc z pod auta, z prostoru od výfuku mezi řidičem a spolujezdcem, ale může mu klapat třeba i vadná řemenice, prasklý píst, ojniční ložisko. Staří automechanici měli jednu dobro vychytávku, kousek trubky, asi takový jako je trubka od dvoutunového heveru na kolečkách, jeden konec přiložili k uchu a druhým poslouchali motor, prostě jej přikládali na různá místa, na motor, a vždy stoprocentně našli místo kde se divný zvuk tvořil. Nebo by šel použít i stetoskop, jako má doktor. :mrgreen:
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
Uživatelský avatar
milda67
Příspěvky: 159
Registrován: úte 21. čer 2011 21:47:42
Bydliště: 314039702
Kontaktovat uživatele:

Re: Xantia zvoni, netahne

Příspěvek od milda67 »

tak já taky přispěji svou trochu do mlýna...dneska jsem měnil kat..projevovalo se to zvoněním hlavně na volnoběh, auto táhlo čím dál mín a dost se zvedla i spotřeba,minulý týden mi začalo smrdět i v kabině. Takže kat byl rozsypaný a ucpaný, navíc byla prasklá příruba za motorem ke katu takže tam to foukalo ke kabině..auto ožilo a to velmi znatelně, ted jsem zvědavej na spotřebu.
Xa X2, 2,0 16V 1999
Xa X2 2,0 HDi, 80kw, 2000
C5 Break 2,2 HDi Exclusive 2004
Uživatelský avatar
Misak23
Příspěvky: 4
Registrován: sob 06. srp 2011 22:04:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Xantia zvoni, netahne

Příspěvek od Misak23 »

markiz-k píše:Zdravim,

po zkusenosti z puvodniho fora (poradny) se obracim s prosbou o radu opet sem.

Mam benzinovou Xantii (viz podpis), ale od posledniho vyletu cca 750km se neco deje. Pri seslapnuti plynu, taky pri rychlosti vyssi nez 90km/h smrdi uvnitr jakoby spatne spalovany benzin, prijde mi ze o neco min tahne a taky se hlavne z motoru ozyva divny zvuk, jakoby kovove cvakani az zvoneni. Taky mi prijde ze o dost vic zere.
Za tepla startuje tak napodruhe, nekdy napotreti - chytne, jenze nedrzi volnobeh a chcipne. Kdyz je chladno, startuje na brnkunti.
Ale abych se vratila k tomu zvuku - vydava ho stale, cca minutu po nastartovani sebou i divne skube, jakoby jela na 3 valce a dela solidni rachot. Po te minute se uklidni, ovsem zvuk je slyset stale, dokonce i za jizdy a je jedno pri kolika otackach.
Druhy uzivatel auta tvrdi, ze tahne porad stejne, ale kdyz ji do mirnyho, opravdu mirnyho stoupani musim tlacit i ocima, abych nemusela podrazovat na 4 tak je neco spatne (ne, nevazim 2 metraky, mam asi 55 kilo :D ). Mozna tomu prispelo i to, ze ji honi za studena a slape ji po krku, bohuzel domluvy nezabiraji :cry:

Nenapada nekoho, cim to muze byt? Tady v okoli totiz bohuzel nevim o nikom, kdo by se dobrovolne hrabal v citronu, vsichni se ho snad boji - pokud tedy mate nekdo tip na dobryho servisaka kolem Brna, Blanska, dejte mi prosim taky vedet. Nejde mi o podvozek (to jezdim do Brna :)), ale o motorovou stranku vozu.

Mě by to taky zajímalo,až na to cvakání mam úplně stejné příznaky,netáhne,smrdí benzín v kabině,hrozně špatně startuje za tepla.
Xantia 1.8 16v (81kw) r.v 1996
Kapitán
Příspěvky: 207
Registrován: ned 26. čer 2011 12:41:32
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Xantia zvoni, netahne

Příspěvek od Kapitán »

Tak se hlavně písněte co tomu bylo.kdyby si moje postavila taky hlavu,že nepojede naplno!
C5 2,0i 16V 100kW + LPG ; C4 1,6-16V HDI 66kW
markiz-k
Příspěvky: 4
Registrován: sob 20. srp 2011 13:45:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Xantia zvoni, netahne

Příspěvek od markiz-k »

Tak u mne prozatim pomohlo (necekane) doliti oleje do motoru, i kdyz tam bylo celkem dost.. od te doby uz zase slape potichu, jen obcas si skytne ale konecne ma zase zvuk jak ma byt. Jestli smrdi jeste nevim, zatim jsem ji nehonila, ale vypada to, ze je to relativne ok.

Ovsem je mi jasny, ze to neni trvaly stav. Jeste si pockam na spotrebu, zda se vratila do normalu, nebo zere porad i travu kolem silnice. To uz bylo totiz neunosny, ale momentalne toho moc nenajezdim, spis kratky trasy a na tech to zralo, zere a bude zrat hodne vzdycky...

Diky za rady ;)
Xantia X16C, 1.8 i 16v, r.v. 96
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Xantia zvoni, netahne

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

Jestli pomohlo dolití oleje a bylo ho dost, asi bych neváhal a udělal co nejdříve výměnu oleje i s filtry, nejspíše už měl ten olej svá zlatá léta za sebou :-D
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
bagrr
Příspěvky: 147
Registrován: ned 26. čer 2011 16:26:19
Bydliště: 220002894
Kontaktovat uživatele:

Re: Xantia zvoni, netahne

Příspěvek od bagrr »

Jsem si říkal že nejčastější u 16V je přidírání hydroštelů... Teď bych se hlavně modlil, aby nebyla chycená klika... Každopádně co nejdřív vyměnit olej a filtry...
http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?f=22&t=575" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět