hydraulika

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
jonator
Příspěvky: 4
Registrován: ned 26. čer 2011 21:25:07
Kontaktovat uživatele:

Re: hydraulika

Příspěvek od jonator »

sima píše:Na všechny tvé "problémy"rychle zapomeň a příště více čti poradnu a články,ať víš v čem vlastně jezdíš,vše máš v pořádku :roll:
Jen to časté cvakání centrálky a padání jak ty píšeš ke spodní poloze ne, centrální koule bude nejspíš kaput,nebo je špatně douknutá,případně špatně dofouklé i zbylé koule?Kdo ti to dělal,by se měl k tomu vyjádřit,něco se tam stalo špatně.
Dělal mi to p. Bartoň z Liberce. Chci se u něj stavit, ale asi je na dovolený, tak snad příští týden. Fórum jsem svýho času docela studoval, dnes sem tam něco pročtu. Ale tyto probůémy jsem nikde nenašel. Každopádně zvedání předku při zatáčení o cca 8=10cm určitě normální NENI! Mám xantii už 7 let, a tohle zažívám poprvé.
Xantia X1 1,9TD liftback,1996
Obrázek
Uživatelský avatar
Technik
Příspěvky: 92
Registrován: ned 26. čer 2011 15:46:59
Kontaktovat uživatele:

Re: hydraulika

Příspěvek od Technik »

Zvedani predku pri maximalnim vytoceni kol je, co ja vim dano konstrukci vozu.
Xantia X1, r.v. 1997, 1.9TD, klima
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvedání předku vři parkování !!!

Příspěvek od PaM »

jonator píše:Ahoj lidi.
v regulátoru poměrně často cvaká (cca po 4-5 sec v klidu a po asi 1 sec při zvedání). Mám podezření na špatnou centrální kouli.
Divné ale je, že po nastartování mi spadne předek někam ke spodní poloze a za chvíli se zase zvedne do polohy provozní. Taky je divné, že po chcípnutí a vystoupení z auta auto zabučí a klesne (ale ne vždycky).

špatná centrálka na 99,9%
Obrázek
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: hydraulika

Příspěvek od PaM »

marwingarden píše:Tak ještě jednou.
Podle přílohy je to hadice č.2
ta hadička od ovládací cívky je napojená do dalších hadiček a pak to jde do nádobky ... sólo to k nádobce nejde.
musíš to odpojit přímo na cívce ...
Obrázek
sima
Příspěvky: 217
Registrován: ned 26. čer 2011 19:05:06
Kontaktovat uživatele:

Re: hydraulika

Příspěvek od sima »

Technik píše:Zvedani predku pri maximalnim vytoceni kol je, co ja vim dano konstrukci vozu.
PAM pak píše,že špatná centrálka,dle mě je to jasné taky,tak jsem ti to napsal taky předtím,prostě ti neudrží centrálka tlak,tak se musí furt dotlakovávat,takže ti to neudrží výšku atd.Tak už nepiš že ne a NENÍ... ;)
Subaru Forester 2.0 2002
Saxo 2000 1.1
bývavalo:X2 Berline 1.8 16V-98-LPG
Uživatelský avatar
Technik
Příspěvky: 92
Registrován: ned 26. čer 2011 15:46:59
Kontaktovat uživatele:

Re: hydraulika

Příspěvek od Technik »

Ja Ti nevim, ale co ma vytoceni kol spolecneho s centralkou a zvedanim predku? Proste mas normalni vydku, das plny rejd a cumak hupsne par cm nahoru. U ne bezna vec. Ptal jsem se Pama kdysi na to same a odpovedi mi bylo, ze je to konstrukci vozu. Resp napravy. Ale mozna doslo jen ke spatnemu precteni me odpovedi. ;-) Bo i tu odpoved na muj prispevek jsem moc nepochopil. ;-)
Xantia X1, r.v. 1997, 1.9TD, klima
jonator
Příspěvky: 4
Registrován: ned 26. čer 2011 21:25:07
Kontaktovat uživatele:

Re: hydraulika

Příspěvek od jonator »

Technik píše:Ja Ti nevim, ale co ma vytoceni kol spolecneho s centralkou a zvedanim predku? Proste mas normalni vydku, das plny rejd a cumak hupsne par cm nahoru. U ne bezna vec. Ptal jsem se Pama kdysi na to same a odpovedi mi bylo, ze je to konstrukci vozu. Resp napravy. Ale mozna doslo jen ke spatnemu precteni me odpovedi. ;-) Bo i tu odpoved na muj prispevek jsem moc nepochopil. ;-)
Zdar.
Zřejmě máš pravdu. Ale v mém případě to vyleze skoro až k dorazu. Pravděpodobně to ta koule zhoršuje. Prostě to dělá blbosti, které to dřív nedělalo. Centrálka je první na ráně. Tak až jí opravím, uvidíme co dál.

Měj se
Xantia X1 1,9TD liftback,1996
Obrázek
sima
Příspěvky: 217
Registrován: ned 26. čer 2011 19:05:06
Kontaktovat uživatele:

Re: hydraulika

Příspěvek od sima »

A nezdá se ti to,že je to až skoro nadoraz?Ono když to trochu hopsne,člověku to připadá víc,než je skutečnost.Jinak ještě další věc,mě kdysi xantie dělala takzv.cvičení,to tu znají dobře majitelé xantií,možná i ty.Stojíš na místě a xantie si najednou prostě zacvičí,jde nahoru a dolů a furt dokola,zničehonic i bez motoru i s motorem.Vždy jsem procvičil auto stylem-min a rovnou max několikrát a pístnice si zacvičili a vše ok :) teď nevím proč už to nedělá léta.Tak je to přeci jen citroen,překonává naše představy,žije si občas svým životem.To jen tak okrajově.Aby to člověk tolik neprožíval :)
Subaru Forester 2.0 2002
Saxo 2000 1.1
bývavalo:X2 Berline 1.8 16V-98-LPG
Uživatelský avatar
Technik
Příspěvky: 92
Registrován: ned 26. čer 2011 15:46:59
Kontaktovat uživatele:

Re: hydraulika

Příspěvek od Technik »

:-) :-) To uz se mi taky par krat stalo.
Xantia X1, r.v. 1997, 1.9TD, klima
jonator
Příspěvky: 4
Registrován: ned 26. čer 2011 21:25:07
Kontaktovat uživatele:

Re: hydraulika

Příspěvek od jonator »

Zdar.
Tak jsem byl v servisu. Pan Bartoš mi dal jinou centrální kouli, protože ta původní byla KO. Od té doby pohoda. Už ani to zvedání při parkování neni takové. Asi ta absence tlaku v kouli celýmu systému jaksi nesvědčí a proto se to chová extrémně.
Každopádně ještě jednou díky za rady. Jak si nejsem jistej, hledám různý možnosti a zbytečně plaším.

To sima: taky mi cvičívala. Sranda byla, když jsem jel na desinfekci klimy. Pán zavřel dovnitř tu čistící mašinku, zapnul vnitřní okruh a nakázal asi 25 minut neotvírat dveře. A jak si tak běžela na volnoběh, začla si z dlouhý chvíle procvičovat polohy :lol: Nechtěl jsem rušit proces čištění, tak jsem jí nechal hopsat celou dobu. Lidi, co šli kolem se zastavovali a zírali s otevřenýma hubama, co to, toto. Jenom jsem v tu chvíli nevěděl, jestli se mám tvářit jako borec nebo někam zalézt :roll:
Xantia X1 1,9TD liftback,1996
Obrázek
Odpovědět