Etanol

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
sima
Příspěvky: 217
Registrován: ned 26. čer 2011 19:05:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Etanol

Příspěvek od sima »

Tak jak čtu na netu a i vaše zdejší příspěvky někdo má kladné zkušenosti někdo už méně,někomu to jede víc(já tomu nevěřím),někomu to žere stejně někomu více...tu jsem našel teda hodně akutální a hodně detailní článek o "BIO"palivech a hlavně taky E85!:
http://skoda.panda.cz/clanek.php3?id=496
závěry ať si každý vyvodí sám,ale mě se osobně potvrdilo,že to nemá cenu,ani jsem nad tím nakonec nikdy neváhal,tu takové jedno z mnoha shrnutí z článku:
Všechny uvedené problémy vedou ke snížení výkonu neupraveného motoru, protože se nedá dosáhnout optimálního směšovacího poměru nebo jen v určitém rozsahu provozního režimu. A ať kdo dělá, co chce, vždy bude mít vyšší spotřebu, fyzikální zákony výhřevnosti nelze obejít. A pokud začne počítat, nakonec dojde k závěru, že na provozu s E85 docela slušně prodělává.
Toto mě nikdo nevyvrátí,že je to jinak,to prostě nejde jak píše sám autor vyvrátit-snad si jen nalhávat sám sobě,no na jednu stranu to chápu,dnes je hluboko do kapsy..a nekamenujte mě :) ;)
Subaru Forester 2.0 2002
Saxo 2000 1.1
bývavalo:X2 Berline 1.8 16V-98-LPG
chico
Příspěvky: 10
Registrován: stř 26. říj 2011 18:33:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Etanol

Příspěvek od chico »

Ahoj.Vyřešil jsem to nákupem kitu.Stál necelých 5tis a za chvilku bude zaplacenej. Spotřeba se mi zvedla asi o 1l,takže pohoda. Jedinou chybičku na kráse vidím v horším startu ráno,když je chladno. Ethanol hůř chytá.Ale dá se to řešit přeprogramováním kitu,zatím to nepotřebuji. A ještě něco,co mi trochu chybí je vůně spáleného benzínu,éčko strašně smrdí:-). :lol:
xantia II break 2,0i 16V exclusive, je to loď
sima
Příspěvky: 217
Registrován: ned 26. čer 2011 19:05:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Etanol

Příspěvek od sima »

Jo jo to se dá,ale to už je předělávka...
Subaru Forester 2.0 2002
Saxo 2000 1.1
bývavalo:X2 Berline 1.8 16V-98-LPG
Tom169
Příspěvky: 54
Registrován: stř 29. čer 2011 9:57:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Etanol

Příspěvek od Tom169 »

Předělávka za pár kaček a vyplatí se. Také mám kit. Účty nelžou, skladoval jsem doklady za natankovaný benzín a vždy na ně psal ujeté km, s E85 to dělám stejně a šetřím na tom. Respektive ještě dva měsíce a investice do konverzního kitu bude zaplacena a pak budu šetřit. A jede to víc, ono to totiž nezáleží jenom na palivu. Záleží třeba i jak na tom jsou svíčky atd... Navíc si stačí porovnat oktanová čísla benzín 95, E85 110.
X2 1,8i 66Kw, r.v. 1998
sima
Příspěvky: 217
Registrován: ned 26. čer 2011 19:05:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Etanol

Příspěvek od sima »

Skrz to oktanové číslo,tj jeden z mnoha omylů uživatelů ethanolu!Proto jsem tu hodil ten článek,chce si to přečíst..To co říkáš,není pravda a svíce?To myslíš jak?Jako jiný druh?To asi těžko a jestli myslíš častěji udržovat svíce,tak to ovlivní výkon vozu vždy a na každé palivo.
Ale bacha opakuji reagoval jsem na neupravené vozy,nic o autech s úpravou nevím a ani jsem o nich nepsal!Neříkám tudiž,že ty s kitem na ethanol na tom nejsi lépe,či naopak hůře,prostě to nevím.
Subaru Forester 2.0 2002
Saxo 2000 1.1
bývavalo:X2 Berline 1.8 16V-98-LPG
Tom169
Příspěvky: 54
Registrován: stř 29. čer 2011 9:57:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Etanol

Příspěvek od Tom169 »

Věř že než jsem do E85 šel, tak jsem těch článků prolezl hodně a to nejen ČR, ale i zahraničních, to co je uvedeno ve tvém případě, no... S 95% článků co jsem tak pracně přelouskal se neshoduje. A jeden špatný příklad? Ne kažému dokáže auto E85 pobrat bez konverzního kitu. Xantie je schopná jezdit na čistej líh i bez kitu.

Mrkni se třeba na toto video:

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... MI3-569BX4

Svíce: ano údržbu, když chce někdo jezdit bez kitu, tak pokud má svíce na umření, tak ho čekají problémy, kupříkladu se starty a tak... Ikdyž do tohohle zabíhat nechci, na tohle nejsem žádnej odborník.

A ještě bych si dovolil dodat, že na E85 tady u nás jezdí i někteří taxikáři. Natočí km hodně a nevím, že by měl někdo nějakej problém.
X2 1,8i 66Kw, r.v. 1998
mevi
Příspěvky: 142
Registrován: ned 26. čer 2011 14:22:28

Re: Etanol

Příspěvek od mevi »

zdar sima že zrovna ty jsi prtoti alternativnímu palivu :D nicměně je to vážně kus od kusu. v Lucčiný 306tce 1.6 65kw to jelo dobře i o něco svižněji ale ta spotřeba... ono každej to tu umí vypočítat tak aby mu to pekne vychazelo ale s výhřevností nic nenaděláš. a na ten kit by bylo nejlepší aby sem Mamut napsal svou zkušenost. Jinak než davat 5000 za kit tak do 306ky už se mi tu vali sada LPG i s bombou za 14500 nova sekvence stag 4 plus s toroidní nadrží na 56 litru. a v Litoměřicích i v ustí tankuju za 15.50 až 15.70
sima
Příspěvky: 217
Registrován: ned 26. čer 2011 19:05:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Etanol

Příspěvek od sima »

Zdar Mevi,já nejsem proti tomu,ale píšou se tu nepravdy,jinak ať si tam každý vrazí co chce :) Ono LPG nelze s tímto přeci ale vůbec srovnávat,to víš sám,jednak neoddiskovatelnou úsporou :) a jednak i samotným původem paliva- zkapalněný ropný plyn.
Jo Mamut kdysi ten kit zmiňoval..
Jinak pro zájemce,možná je pořád od známého k mání starší,ale bezproblémový sada Magic-sekvenc na 4 válce,bomba platná cca do 2018,cena cca 10 000kč.Důvod prodeje:auto šlo do penze,plyn zbyl,on sám má ještě jedno auto taky na LPG.
Jinak já tankuju za 16,80.No a skončili jsme zase u LPG mevi 8-)
Subaru Forester 2.0 2002
Saxo 2000 1.1
bývavalo:X2 Berline 1.8 16V-98-LPG
Uživatelský avatar
Varec
Příspěvky: 28
Registrován: ned 26. čer 2011 13:41:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Etanol

Příspěvek od Varec »

Ti co jezdíte na E85 a máte tu kouzelnou krabičku,jezdíte na čistý E85,nebo přidáváte N95?
Můžete dát odkaz,jaký přestavbový kit máte?
Xantia X1,stříbrná metal.,1.6I,r.v.05/1995
chico
Příspěvky: 10
Registrován: stř 26. říj 2011 18:33:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Etanol

Příspěvek od chico »

Ahoj, mám kit od Flexcaru. Stojí 4790 když si to namontuješ sám.Je to jednoduché,zvládne to každý.V Praze montují zdarma, kdekoliv po republice přijede technik a stojí to jednotně 1400kč. Jezdím samozřejmě na čistý ethanol. Kit se dá různě programovat, ubírat nebo přidávat bohatost směsi. Mám najeto asi 5tis km. Kdyby to nesmrdělo jak svině, tak nevím že jezdím na éčko. Na jejich stránkách je slušné diskuzní fórum,tak si to přečti ať víš do čeho jdeš. Zaznamenal jsem tam,že od r.2013 budou zapisovat přestavbu do TP.Podrobnosti nevím.
xantia II break 2,0i 16V exclusive, je to loď
Odpovědět