Nestartuje-1,9TD

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
dzon
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 17. lis 2011 17:08:26

Re: Xantia nestartuje za studena

Příspěvek od dzon »

Zhavice su ok. Nafta pada preco?.Falosny vzduch?
dzon
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 17. lis 2011 17:08:26

Re: Xantia nestartuje za studena

Příspěvek od dzon »

cize padanie nafty moze zapricinit jedine falosny vzduch v okruhu alebo aj nieco ine?
Uživatelský avatar
Technik
Příspěvky: 92
Registrován: ned 26. čer 2011 15:46:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Xantia nestartuje za studena

Příspěvek od Technik »

Můžou být na palivové soustavě zteřelé a popraskané hadičky či ruční pumpička...
Xantia X1, r.v. 1997, 1.9TD, klima
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát 02. zář 2011 6:31:41

nestartuje

Příspěvek od Nováček »

Prosím o pomoc, s Xantií 1,9 td, jsem přijel s nově nabitou baterkou, a nechal stát, po týdnu jsem nenastertoval, starter cvrčí, ale netočí, baterka je vybitá, už mi vypadávala elektrika, a radili jte mi odpojit imobilizer, to jsem dosud neudělal, může mi někdo poradit jak to udělat, a nebo jak najít kde je nejspíš zkrat. Abych řekl pravdu tak tomu pendrek rozumím, ale do servisu jsem to už dal 4x a nikdy to neudělali pořádně, závada se vždy opakovala po čase. Pokud není schůdné řešení tak jí levně prodám, je v ní spousta nových dílů, které mi vždy vyměnili při opravách. Nějak mne opouští síly.
Díky. Nováček
Rorschach
Příspěvky: 61
Registrován: ned 02. čer 2013 16:46:56

Re: nestartuje

Příspěvek od Rorschach »

Nemůže ti vybíjet rádio baterku? Mě to tak dělalo na předchozím autě. Baterka byla navíc v horším stavu takže stačil klidně týden a už jsem nenastartoval
Xantia break X1 1,9TD, r.v.96
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: nestartuje

Příspěvek od PaM »

Je to jednoduché, něco ti vybíjí baterku, nejčastěji to dělá špatně napojené autorádio. Připojíš ampermetr mezi baterku a drát od baterky a budeš měřit "klidový proud" ... Pokud to bude moc , tak si to tady přečti ....

viewtopic.php?f=2&t=741&p=5303&hilit=klidov%C3%BD#p5303

viewtopic.php?f=2&t=329&hilit=klidov%C3%BD
Obrázek
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát 02. zář 2011 6:31:41

Re: nestartuje

Příspěvek od Nováček »

Díky, zkusím to, mne zarazilo především taky to, že se nepodařilo nastartovat, ani přes kabely, to se mi jinak běžně dařilo.
Nováček
pucholt
Příspěvky: 28
Registrován: pon 18. črc 2011 7:51:17

Re: nestartuje

Příspěvek od pucholt »

Zkus jinou baterku - pokud nenastartuješ - kolečko stratér, spínačka - bateterka.
cates
Příspěvky: 7
Registrován: pát 20. zář 2013 12:53:03
Kontaktovat uživatele:

Špatný start teplá 1.9 TD - krátké žhavení

Příspěvek od cates »

Ahoj Xantiáci, přídil jsem si houpačku a teď jí dávám dohromady, spoustu věcí znám, spoustu jsem našel zde na fóru a hlavně v archivu.
Co ale nedokážu vyřešit jsou špatné starty teplého motoru. Na motoru je dělaná hlava, žhavičky nové. Tipoval jsem čerpadlo, ale studená voda nepomohla, prostě ohřátý motor točí 15-20 sec. než naskočí, studený chytá na drc.
Zjistil jsem ale, že studený motor žhaví cca 10 vteřin, kdežto teplý sotva 2 vteřiny. Vyzkoušel jsem teplý motor nechat nažhavit 2x za sebou a chytil hned, tudíž mě napadá, jestli není příliš krátká doba žhavení.
Ví tu někdo, co řídí dobu žhavení, příp. co by ještě problém mohlo způsobovat???
Xantia Break 1.9 TD r.v. 1997
DukeVanZoom
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 26. led 2012 18:49:34

Re: Špatný start teplá 1.9 TD - krátké žhavení

Příspěvek od DukeVanZoom »

Pokud podle roku mam pravdu a ty mas motro DHX, pak zhavici rele ridi pocitac....
Pokud je cerpadlo OK pak by to mohly ovlivnit jeste vstriky - bud ukapavaji nebo nerozprasuji dobre. Me osobne v tomto problemu repase celeho cerpadla pomohla a starty se zkratili - pravda ale je taky, ze i po zhasnuti kontrolky sem to nechaval vzdy zhavit (zhavi i pri zhasnute kontrolce podle ni se tedy prilis nerid)

Pokud bys nahodou chtel menit i vstriky, mam uplne nove spicky vstriku, ktere jsem pred uvarenim sveho 1.9TD nestihl pouzit a zustaly mi zabalene doma..
Xantia II '99 Break HDi Exclusive
Obrázek
Odpovědět