problémy s řazením

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
mevi
Příspěvky: 142
Registrován: ned 26. čer 2011 14:22:28

Re: převodovka

Příspěvek od mevi »

po tom co jsi měnil spojku to ještě řadilo dobře? neztratil jsi při vyměně spojky jeden z těch vymezovacich čepu mezi motorem a převodovkou? ojele se tam dava 1.8 litru a z boku na převodovce jak je ten plechovej kryt je kontrilní šroub.
scratcher
Příspěvky: 31
Registrován: ned 26. čer 2011 12:13:07
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka

Příspěvek od scratcher »

Me vymena oleje prevodovku uplne znicila. Nez sem vymenil olej tak prevodovka byla OK, spojka byla stara cca 10tis km. Pak sem vymenil ojel (samozrejme ze total transmission bv) a to byl konec. Nejdriv se zhorsovalo razeni, pak se pridalo huceni, obcas za jizdy vypadla 5ka a parkrat se mi stalo ze neslo preradit. Takze sem musel nakonec prevodovku vymenit a od ty doby mam klid (cca 3roky).
Xantia Activa 2.0i 16V 97kW, Klima
Uživatelský avatar
Varec
Příspěvky: 28
Registrován: ned 26. čer 2011 13:41:25
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka

Příspěvek od Varec »

To slyším poprvé,že by výměna oleje za nový (co tam patří)zničila převodovku. :!: Já mám najeto něco přes 130 tisíc km a plánoval jsem výměnu oleje.Mám to tedy zavrhnout?Chtěl jsem převodovce udělat radost z nového oleje,ale hlavně jsem chtěl vyplavit kovový otěr z koleček. :lol:
Xantia X1,stříbrná metal.,1.6I,r.v.05/1995
scratcher
Příspěvky: 31
Registrován: ned 26. čer 2011 12:13:07
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka

Příspěvek od scratcher »

Ja na ni mel najeto cca 150tis, nikde z ni olej neprosakoval a rek sem si ze ho vymenim za novy protoze ten starej uz musi vypadat hrozne. Ten vypustenej nakonec nebyl tak cernej jak sem predpokladal a nejaky kovovy piliny tak nic moc. Ale kdyz sem dal jinou prevodovku tak sem do ni taky nalil novej olej (mel sem sice obavu ale nic jinyho mi nezbylo) a ta je porad uplne v pohode. Takze nemuzu na 100% rict ze to udelal olej, ale pred vymenou byla ta puvodni prevodovka uplne bezproblemova.
Xantia Activa 2.0i 16V 97kW, Klima
švéd
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 26. led 2012 10:19:46

Re: převodovka

Příspěvek od švéd »

spojkou si myslím to nebude,začlo to dělat větší problémy až s výměnou toho oleje (ikdyž koukal jsem na ten spojkovej pedál a vážně mi přijde že je dost nahoře,půjde dolů).Kamarád co mi měnil ten olej mi právě říkal,že v tom bylo dost kovových nečistot.Dělal jsem to z toho důvodů,že to občas dělalo problémy,ale s výměnou je to děs.Ještě bych potřeboval vědět tu vůli toho táhla,jak to máte u svých?
Uživatelský avatar
torek
Příspěvky: 57
Registrován: stř 29. čer 2011 11:39:13
Bydliště: 343155631
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka

Příspěvek od torek »

Ahoj ,taky jsem před časem měnil olej v převodovce a vůbec stím není problém ,řekl bych že to řadí o poznání lépe. A je tam nějakej Totál dělali to v servise.S pozdravem Torek
Xantia X1,1.8i 8v,rv 1994,typ mot. LFZ,zel. metla ,LPG Tartarini - je moje láska
Tomxa
Příspěvky: 2
Registrován: pon 26. zář 2011 22:49:21

Řazeni jde ztuha

Příspěvek od Tomxa »

Vážení, měl bych dotaz k řazení. Při řazení jednotlivých stupňů řadící pákou to jde ztuha, je problém stupeň zažadit, dotlačit páku do polohy. Původně jsem si myslel že po výměně oleje v převodovce se to zlepší. nezlepšilo. Tak to bude někde jinde - stačí nějaké promazání táhel od řadící páky? a jak se k nim dostanu? jen přes střední panel? Díky za názory a info.
iskiis
Příspěvky: 96
Registrován: ned 26. čer 2011 18:14:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Řazeni

Příspěvek od iskiis »

taky mám problém čistě zařadit ale po pár km už to jde,měnil jsem převodový olej a namazal táhla,ale je to pořád stejný problém,nejde třeba nějak nastavit spojkový pedál,aby zabírala spojka jinak? ;)
citroen xantia break r.98 2.0i 16v 97kw
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Řazeni

Příspěvek od PaM »

Chod spojkového pedálu ( tam jak je ploška pro nohu) má být cca 14 cm k podlaze auta . Pak jde řadit dobře, většinou to má každej nízko ... Na Xa musí být spojkový pedál o kus vejš než brzda.

http://img513.imageshack.us/img513/985/spojka.jpg

lanková spojka jde naštelovat na lanku ... u převodovky dvě matice na lanku ....
Naposledy upravil(a) PaM dne pát 03. srp 2012 18:45:02, celkem upraveno 2 x.
Obrázek
iskiis
Příspěvky: 96
Registrován: ned 26. čer 2011 18:14:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Řazeni

Příspěvek od iskiis »

a prosím tě jak se ten pedál štoluje?
citroen xantia break r.98 2.0i 16v 97kw
Odpovědět