Auto s nalepkou xantiaklub v bazaru

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
bxXantia
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 29. pro 2011 15:46:29

Re: Auto s nalepkou xantiaklub v bazaru

Příspěvek od bxXantia »

Renda28 píše:Hele bxXantia nechodíš nahodou i na bxclub. cz ? :shock:
Tam rozdávají za fundované a odborné názory ovoce ( chápej banány) :lol:

Hele teď vážně. Podle mě nikomu neublíží, ba naopak prospěje když si prostuduje články na temhle klubu kde se do čteš 99% tvých dotazů.
No ale když se někdo pořád do kola ptá na to co už tu bylo stokrát psáno tak pak se může stát že je nekdo nevrlý. :idea:

Jinak tlačítkem hydroaktivu přepneš jenom program v řídíci jednotce Hydroactivu II.
Tak že když jedeš rovně po rovné silnici tak můžeš mačkat jak chceš a nic se nezmění.
Prostě když přepneš pérování do tvrdého režimu tak to znamená že se bude auto přepínat dřív do tvrdého režimu ( třeba při menším natočení volantu), nebo se taky dá říc že budou čidla citlivěji reagovat.
Přečti si ten článek a budeš určitě chytřejší.

PS: zlobyt se a uražet lidi když jsi tady chvylku neni správná cesta :idea:



Renda





Povedal som si , že už tu nebudem písať, ale ty si konečne napísal niečo normálne. Práve o to mi šlo, či sa nejak prejaví počas jazdy pri zapnutí nejaká badateľná zmena. To, na čo ma odkázal ten prví koega , som čítal už dávno. Len som chcel vedieť, či je badať nejakú ráznu zmenu. Nič viac. Ale tu sa hned vyrojí množstvo " adminov " ktorí na miesto normálnej odpovede hneď určujú, kde som sa mal najprv pozrieť a prejsť všetký doszupné fóra o citroenoch na svete a až potom s úctivou prosbou prísť k tu pôsobiacím " odborníkom ". Pritom človek, čo tomu naozaj rozumie je tu snáď iba jeden . Pat a Mat .

A ked už píšem, pred definitívnym ukončením môjho záujmu o toto " fórum " napíšem ,ak dovolíš aj odkaz pre ostatných, čo sa ku mne vyjadrovali. Na fórum BX nechodím. Mal som od roku 1995 BX ale pred 7 rokmi som ho predal . Teraz mám 5 rokov Xantiu X2 2.0 HDI . Je to auto iba na spotrebovanie . Nie je to žiaden " miláčik " . Na naozajstné vozenie mám iné vozidlo. Takže necítim potrebu nijako sa tu rozplývať blaženosťou nad debatou o xantii. Takže udržujte si tu to svoje nedotknuteľné fórum plné " adminov " . To je všetko.

P.S. Mimochodom, to zlobenie a urážanie nebolo začaté mnou. A ten prví riadok v mojom predošlom príspevku, nie je môj. To tak je od človeka , na ktorého som reagoval. To nie sú od neho urážky ?
evlo
Příspěvky: 53
Registrován: pon 19. bře 2012 22:22:26

Re: Auto s nalepkou xantiaklub v bazaru

Příspěvek od evlo »

Tak další věc dnes, spíše ujištění. Jezdil jsem hodně "stop&go" a pak v malých rychlostech a teploměr ukazoval o čárku více než 90. Podle návodu je to OK, ale auto dělalo větší rámus (asi se zaplo více větráků???), tak se chci ujistit, že je to skutečně OK. Žádné jiné auto co jsem kdy měl totiž ručicku z 90 stupňů při normálním provozu nezvedlo.
Naposledy upravil(a) evlo dne ned 25. bře 2012 20:51:06, celkem upraveno 1 x.
Alien
Příspěvky: 13
Registrován: úte 20. bře 2012 9:25:44

Re: Auto s nalepkou xantiaklub v bazaru

Příspěvek od Alien »

evlo píše:Tak další věc dnes, spíše ujištění. Jezdil jsem hodně "stop&go" a pak v malých rychlostech a teploměr ukazoval o čárku více než 90. Podle návodu je to OK, ale auto dělalo větší rámus (asi se zaplo více větráků???), tak se chci ujistit, že je to OK. Žádné jiné auto co jsem kdy měl totiž ručicku z 90 stupňů při normálním provozu nezvedlo.


Neřeš. Pokud se skutečně roztočily sahary na plné točky, tak to je dobře. Dej ji trochu zátah na dálnici a sleduj tu teplotu. Maximálně je potřeba zkontrolovat hladinu chladící kapaliny. Počkej až bude větší vedro a pak se uvidí.
evlo
Příspěvky: 53
Registrován: pon 19. bře 2012 22:22:26

Re: Auto s nalepkou xantiaklub v bazaru

Příspěvek od evlo »

Tak ono to auto při stání i dost vibrovalo - na D, N jsem dát nezkoušel, ale možná je i to normální. Nikdy jsem takhle malé auto neměl. Když je tepolota 90 a nezmění se zvuk, tak to tak při stání nevibruje.
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto s nalepkou xantiaklub v bazaru

Příspěvek od PaM »

Když ti točí vrtule sahar a se to třepe, celé auto, tak je asi některá rozvážená vrtule, např upadlo závažíčko, nebo je prasklej ten obvodovej kruh vrtule ....
Obrázek
evlo
Příspěvky: 53
Registrován: pon 19. bře 2012 22:22:26

Re: Auto s nalepkou xantiaklub v bazaru

Příspěvek od evlo »

Ono fakt těžko říct jestli se to klepe více, nebo je to normální, každopadně podle mě dost, obzvlášť když vemu vpotaz, že v zácpě jsem každou chvíli a to se na 100 ta teplota zvýší vždy, což teda píšete, že je ale normální.
evlo
Příspěvky: 53
Registrován: pon 19. bře 2012 22:22:26

Re: Auto s nalepkou xantiaklub v bazaru

Příspěvek od evlo »

K čemu je vlastně ta koule vepředu urostřed? Na brzdy?
evlo
Příspěvky: 53
Registrován: pon 19. bře 2012 22:22:26

Re: Auto s nalepkou xantiaklub v bazaru

Příspěvek od evlo »

Ještě by mě zajímalo jestli na kvalitní silnici, třeba závodním okruhu můžu jezdit s autem dole, nebo jen se svítící pružinkou.
Mgy
Příspěvky: 36
Registrován: ned 26. čer 2011 13:05:51
Bydliště: 281552323
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto s nalepkou xantiaklub v bazaru

Příspěvek od Mgy »

Prostřední koule je akumulační, funguje jako zásobník tlaku pro brzdy, podvozek atd... při poruše čerpadla díky ní můžeš bezpečně zastavit ;) Spodní poloha je jen servisní a jezdit se v ní nesmí, auto totiž nepruží.
Xantia Activa 2.0 TCT 1996
evlo
Příspěvky: 53
Registrován: pon 19. bře 2012 22:22:26

Re: Auto s nalepkou xantiaklub v bazaru

Příspěvek od evlo »

Jde mě právě o ten okruh, kde pružení asi zas tak nepotřebuji :)
Odpovědět