Auto s nalepkou xantiaklub v bazaru

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
roman_moty
Příspěvky: 28
Registrován: úte 28. čer 2011 13:21:59

Re: Auto s nalepkou xantiaklub v bazaru

Příspěvek od roman_moty »

Parkovací asistent v tom autě byl (sám jsem podle něj parkoval). Nad zrcátkem to mělo displej. Pokud tam nic není, předchozí majitel to vykuchal. Těžko říct, kdo s tím co dělal.
Co to tlačítko na převodovce?
berline HDI 80kW,1999
Ulyssný Fiat 2,0 1995
evlo
Příspěvky: 53
Registrován: pon 19. bře 2012 22:22:26

Re: Auto s nalepkou xantiaklub v bazaru

Příspěvek od evlo »

Máš pravdu - po podrobném rozebraní jednoho senzoru jsem v něm našel dráty, takže fake to neni, jen je to nějaké vytrhnuté. Nevím jak si tím kdo pomohl, tak co už.

Tlačítko holt nebudu řešit - po zmáčknutí blikne :). Holt ho budu ignorovat, to je asi nejlepší přístup.

Jinak si sand přečtu návod nebo co, protože jsem si myslel, že nafungují tlačítka na volantu, ale pak jsem zjistil, omylem, že se mačkají obráceně :) To fakt francouze nezapře, ale po chvilce zvyku je to skutečne, kupodivu dobré řešení.
Naposledy upravil(a) evlo dne pát 23. bře 2012 18:39:41, celkem upraveno 1 x.
bxXantia
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 29. pro 2011 15:46:29

Re: Auto s nalepkou xantiaklub v bazaru

Příspěvek od bxXantia »

Alien píše:
bxXantia píše:
Mamut píše:No hlavně by si měl nejdřív hledat, než se zeptáš http://www.xantiaclub.cz/view.php?cislo ... 2005051901


Mne išlo o postrehy z praxe a pocity vodičov po zapnutí. nie o teóriu. Chcel som vedieť, či ta zmena je taká nepostrehnuteľná u každého, ako v mojom aute. No hlavne by si mal trochu porozmýšľať, než odpovieš.:-)


Tak z praxe vím, že jsem si mnohdy cvrknul do trenek a to v okamžiku když jsem ono tlačítko sepnul.

Jiní vypráví o pocitech blaženosti a komfortu, jaký nikdo nikdy snad nezažil, připom mačkajíce tlačítko SPORT, kteréžto zamykalo otevírání zadních el. okýnek.

Další postřeh je, že mnozí nepoznali absolutně nic.

Stačí a nebo mám přidat?

Takže člověk co Ti doporučil si o tom něco přečíst Ti jasně naznačil, že to není žádná teorie, ale jsou to zcela jasná fakta, pakliže celý systém funguje.

Oléééé.



Odporůčam viac mysliet a čítať a to do v tedy, keď mňa nejenbe po palici dajaký hen ten bazmek.





No teraz si ma už úplne presvedčil o neserióznosti tohto fóra. Ak sa niekto niečo spýta, okamžite sa nájde nejaký chrobák truhlík , čo si myslí , že zjedol všetku múdrosť sveta. Ty si názorný príklad. Ďakujem, toto fórum zrejme už nenavštívim. Na fórach iných značiek sa diskutuje a je snaha odpovedať. Aj keď niekto dá nejaký link, tak k nemu nenapíše nejakú znevažujúcu poznámku. Nikde som sa nestretol s takýmto prístupom, ako tu. Strčte si to fórum niekam
Alien
Příspěvky: 13
Registrován: úte 20. bře 2012 9:25:44

Re: Auto s nalepkou xantiaklub v bazaru

Příspěvek od Alien »

No vidíš, hned jsme si to vyjasnili a je klid.
Tak mnoho úspěchů na jiných forech.

Tady se také diskutuje a je snaha odpovídat, nicméně pokud už se zeptám, tak předtím vyčerpám veškerou snahu si nejdříve něco najít, přečíst a zjistit, pokud to opravdu není akutní případ, problém, či cokoli jiného.

Nu tak nezbývá než-li popřád pod Tatry mnoho úspěchů a dovi.
Jackal
Příspěvky: 79
Registrován: ned 26. čer 2011 10:11:36
Bydliště: 287654033
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto s nalepkou xantiaklub v bazaru

Příspěvek od Jackal »

no tak tohle je už moc i na mě a nedalo mi to nereagovat.
Byl jsi to ty kdo tu první zavedl nepřátelské jednání vůči Mamutovi. A řekl jsi mu že má nejdříve přemýšlet než něco napíše. Je vidět že si neudělal základní věc kterou má uživatel tohoto fóra udělat než začne psát takové bludy jako ty. A tou je přečíst pravidla fóra. Tady máš odkaz kdybys náhodou chtěl zase tu tvoji praxi a ne teorii viewtopic.php?f=15&t=4
Když si to řádně přečteš tak pochopíš že Mamut ti pouze napsal to co ty jsi zjevně nepochopil. Takže než tu začneš na někoho štěkat tak se z hluboká nadechni. Nahoře dej hledat a hledej. A když nenajdeš,tak hledej na starém fóru. Když nenajdeš tam,tak hledej na http://www.citroeny.cz kde máš též dvě fóra. A teprve až kdyz i tam budeš neúspěšný teprve pokládat dotaz a psát do poradny. Jsem si víc než jistý že bys našel i tu tvoji praxi.
XII 2.0 Hdi 80kW rozená 2001
Obrázek
XII 1.8 16v staršího data (99)
evlo
Příspěvky: 53
Registrován: pon 19. bře 2012 22:22:26

Re: Auto s nalepkou xantiaklub v bazaru

Příspěvek od evlo »

Tak mám ještě další blbý dotaz - jde volant i vysenutou dopředu a dozadu nebo jen nahoru a dolu? Zkoušel jsem to vytahnout a nešlo to, tak nevím jestli je to jen zatuhle, nebo prostě nemožné.

A taky se v návodu nepíše jestli jde dálkovým ovladačm stahnout na dálku okna, což se v létě, ještě navíc bez šíbru hodí. Je tam zmmíněno pouze odemykání. Jde to, nebo to xantie neumí?
Uživatelský avatar
Renda28
Příspěvky: 71
Registrován: sob 02. črc 2011 6:23:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto s nalepkou xantiaklub v bazaru

Příspěvek od Renda28 »

Hele bxXantia nechodíš nahodou i na bxclub. cz ? :shock:
Tam rozdávají za fundované a odborné názory ovoce ( chápej banány) :lol:

Hele teď vážně. Podle mě nikomu neublíží, ba naopak prospěje když si prostuduje články na temhle klubu kde se do čteš 99% tvých dotazů.
No ale když se někdo pořád do kola ptá na to co už tu bylo stokrát psáno tak pak se může stát že je nekdo nevrlý. :idea:

Jinak tlačítkem hydroaktivu přepneš jenom program v řídíci jednotce Hydroactivu II.
Tak že když jedeš rovně po rovné silnici tak můžeš mačkat jak chceš a nic se nezmění.
Prostě když přepneš pérování do tvrdého režimu tak to znamená že se bude auto přepínat dřív do tvrdého režimu ( třeba při menším natočení volantu), nebo se taky dá říc že budou čidla citlivěji reagovat.
Přečti si ten článek a budeš určitě chytřejší.

PS: zlobyt se a uražet lidi když jsi tady chvylku neni správná cesta :idea:

Renda
X1 1,6 r.v. 1994
Uživatelský avatar
Renda28
Příspěvky: 71
Registrován: sob 02. črc 2011 6:23:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto s nalepkou xantiaklub v bazaru

Příspěvek od Renda28 »

Volant jen nahoru dolu, a okna se nedají u žádné seriové Xantie na dálku stahnout a pokud vím tak ani dojezdy se seriově nemontovali.
X1 1,6 r.v. 1994
Derby-Senda
Příspěvky: 187
Registrován: ned 10. črc 2011 9:26:23
Bydliště: 239219013
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto s nalepkou xantiaklub v bazaru

Příspěvek od Derby-Senda »

evlo píše:Tak mám ještě další blbý dotaz - jde volant i vysenutou dopředu a dozadu nebo jen nahoru a dolu? Zkoušel jsem to vytahnout a nešlo to, tak nevím jestli je to jen zatuhle, nebo prostě nemožné.

A taky se v návodu nepíše jestli jde dálkovým ovladačm stahnout na dálku okna, což se v létě, ještě navíc bez šíbru hodí. Je tam zmmíněno pouze odemykání. Jde to, nebo to xantie neumí?


Volant jde jenom nahuru a dolu a bohužel xantie neumí vytahovat a ni zatahovat okna dálkou jde to jen tlačítkem a při zapnutém klíčku v zapalování

K tomu hydroaktivu mám ho už na druhé xantii při jízdě snad ani nepoznáš rozdíl mezi sportovním a normálním režimem leda projíždět jednu a tu samou zatáčku několikrád bez i se zaplím sportem jezdím neustále bez sport režimu a i tak si dávám zatáčky lépe než radoby tuneři
Xantia Break 2.0HDi 80kw
Subaru Impreza GT 2.0T 155kw
evlo
Příspěvky: 53
Registrován: pon 19. bře 2012 22:22:26

Re: Auto s nalepkou xantiaklub v bazaru

Příspěvek od evlo »

A nějaké typy co dělat se smradem po kuřácích? Když jsem to kupoval, tak jsem si toho všiml (bazar to nijak výrazně nemaskoval, i vajgly byli v popelníku :) ) a protože už jsem měl XM po kuřákovi a hned vysmrádlo a nebylo to poznat tak jsem to i tak vzal, ale tohle prostě smrdí nějak všude a neubývá to. Dokonce smrdí i takové věci jako plast cdchangeru kam se dávají CDčka. Očividně v autě někdo kouřil fakt dlouho - i na těch fotkách na stránkách toho Josefa 2. jde vidět jak vedle auta kouří :).

Docela mě teď mrzí, že jsem tomu nevěnoval při koupi nevěnoval větší pozornost.
Odpovědět